Zorunda Değiliz.

0
11

Hayatınızda yapmak zorunda olduğunuz şeyler var mı?

Yapmaktan zevk almadığınız halde illa mükemmel görünmek için spor mu yapıyorsunuz?

Yapmayın.

Spor sağlıktır evet dengeli beslenmek çok güzeldir falan filan peki  istemediğiniz bir şeyi yapmak ne kadar sağlıklı olabilir? Kendinizi çok kaslı olabilmek için zorlamanıza gerek var mı ? Yapmaktan hoşlandığınız sporları yapsanız? yürümek istiyorsanız yürüseniz, spor salonlarına bağlı kalmasanız daha güzel olmaz mı?

Çevrede çok akıllı çok zeki her işin üstesinden geliyor diye anılmak için istemediğiniz mesleklerde ömrünüzü çürütmek ne kadar mantıklı ? Ressam olmak isterken sırf komşu teyzeniz ”okuyamadı işte resim mi ne çiziyomuş şimdi” diyecek diye mühendislik okumaya değer mi ?

Değmez…

 

 

Herkes tarafından sevileyim, kimse beni kötü bilmesin, herkesle anlaşmalıyım diyerek önünüze gelene gülümsemek, gıcık kişilere de ses çıkartmayıp tatlılık abidesi olmaya da lüzum yok. Neyseniz o olun bırakın sizi sevmeyenler de olsun. Arkadaş ortamında konuşulan her şeyi bilmek zorunda değilsiniz ”işte şu kişinin yeni videosunu gördün mü çok güzel olmuş, yeni evlenmişler düğünleri harika, burnu estetikmiş biliyomusun… ” Videoyu izlemek zorunda değilsin ve magazini takip etmek zorunda da değilsin. Bilmiyorum demek zor değil ”nasıl bilmiyosun nerde yaşıyosun sen yaaa” söylemlerine de kendi dünyamda diyebilirsiniz.

Sırf havalı duruyor diye elinize sigara almak zorunda değilsiniz. Ya da bi kaç arkadaşınız sizi daha çok önemseyecek diye. Ve eğlenmek için gittiğiniz mekanda içmek zorunda da değilsiniz içmeden de eğlenebilirsiniz.

 

 

 

 

Nasıl hissediyorsanız öyle yaşamak zorunda olabilirsiniz çünkü bundan daha güzel bir zorunluluk olamaz.

 

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here