Zihin Gücü: Telekinezi ve Esir Madde

1

Nedir?

’nin bir dalı olan telekinezi, düşünce yoluyla maddeleri hareket ettirebilmek demektir. Yunanca “uzak” demek olan “tele” ve “hareket” anlamındaki “kinesis” kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur.

telekineziye kuşkuyla yaklaşır çünkü bunun üzerinde yapılan herhangi ciddi bir deney yoktur. Haliyle bir kanıtta yoktur. adamları, telekineziyi yeterince kontrollü olmadığı ve tekrarı olmadığı için sürekli eleştirmiştir. Fakat bazı deneyler göre gerçeklik konusunda yansılmaya neden olduğunu söylüyor. Bunun nedeni de telekineziye olan inançla alakalıymış.

Aslında telekinezi iki şeye dayanıyor. Birincisi inanç. Buna inanmazsanız gerçekleştiremezsiniz çünkü inanç konsantreyi sağlar. Konsantre de telekinez için en önemli ikinci unsurdur. Yeterince konsantre olabilirseniz eşyaları hareket ettirebilir, bardağınızı düşünce gücüyle itebilirsiniz. Tabii öyle ulvi hareketler beklemeyin. Yıllarca meditasyon yapan keşişlerin telekinezide ulaştıkları en üst nokta kapıyı kapatmak ve pencere açmaktır zira. Zaten bir kağıdı itebilmek için bile çok büyük bir enerji harcanır.

Telekinezin bir diğer üst noktası da kaşık bükmek gibi eşyaların biçimini değiştirebilmektir.

Telekineziyi başarabildiğini iddia eden pek çok isim vardır ama en ünlüleri Rus psişik Nina Kulagina ile İsrailli psişik Uri Geller’dir.

Telekinezi Uygulaması

Telekinezi için öncelikle zihninizde maddeyi hissetmelisiniz yani hayal etmelisiniz. Dediğimiz gibi bu bir inanç ve konsantrasyon işidir.

Nasıl ki düşünce radyo dalgaları gibi evrende yayılmaya devam eder, zihinde yaratılan bir görüntü de aynı şekilde enerjiye dönüştürülebilir.

En basit uygulama olarak bir kavanoz kapağını delin ve içine ucunda herhangi bir, özellikle de hafif olmasına önem verin, iğne gibi bir cisim koyduğunuz bir ip geçirin ve kavanozu kapatın. Bu noktada önemli olan şey iğnenin herhangi bir hava akımına kapılmadan hareketsizce durmasıdır.

Gözlerinizi kapatın. (İlerlediğiniz zaman gözleriniz açık da yapabilirsiniz.) İçinizde oluşan bir gücün ellerinizde toplandığını hayal edin. Ellerinizde bir sıcaklık ve karıncalanma olmasını hissedin. Bu ısının büyüdüğünü ve avucunuzun içinde bir ışık topuna dönüştüğünü hayal edin. Ardından zihninizde iğneyi hayal edin ve elinizdeki ışık topuyla onu hareket ettirdiğinizi net bir şekilde canlandırın gözünüzün önünde.

Hazır olduğunuz zaman gözlerinizi açın ve aynı şekilde iğneye konsantre olarak onu hayal gücünüzle ittiğinizi düşünün.

Başaramadıysanız yeterince konsantre olamamışsınız demektir. Başarana ve ilerleyene kadar devam edin.

Şimdi buraya kadar hepsi saçma gelebilir. Diyeceksiniz ki bir düşünce nasıl enerjiye dönüşebilir? Bunun bir açıklaması elbette var.

Maddeye yansıyan ve hareket etmesini sağlayan güç hayal gücüdür. Yeterince konsantre olarak düşündüğünüz düşünce beyni uyarır. Beyin de düşünceyi gerçek hayata yansıtmak için gerekli kimyasalları salgılayarak alt bilinci ve üst bilinci uyararak zorlar. Bu zorlamanın etkisiyle ruhsal katmanlardan nöronlar aracılığıyla maddeye yönelen bir enerji ortaya çıkar. İşte bu enerjiye kinetik enerji diyoruz.

Peki bu nöronlar aracılığıyla oluşturulan enerji nasıl oluyor da herhangi bir aracı olmadan maddeyi etkiliyor diye düşünüyor musunuz?

Şöyle ki, en başta dediğimiz gibi düşünceler tıpkı radyo dalgaları gibi evrende nasıl yayılıyorsa nöronlarda üretilen bu enerji eller ve gözler aracılığıyla radyo dalgaları gibi yoğunlaştırılarak iletilebilir. Bu mümkün müdür? Evet, havanın böyle bir iletme özelliği vardır. Nasıl mı?

Elektronik aletlerin yaymış olduğu sinyal dalgalarının nasıl oluştuğunu merak ettiniz mi? Bunu sağlayan madde, tüm evreni kaplayan atomdan da küçük olan “esir” maddesidir.

Esir Maddesi Nedir?

Esir maddesi 19. yüzyılda ortaya atılmış, atomlar arası boşluğu yani tüm evreni kaplayan, ağırlığı olmayan, ısıyı ve ışığı ilettiğine inanılan bir tözdür. Yani ilk maddedir.

Tabii bu durum tartışmaya hala daha açık. Deneysel verilere göre ışığın iletimi bu şekilde gerçekleşmediği için esir maddesinin yerini kuantum kuramı almıştır.

Ama bizim konumuz ışığın iletimi değil, düşüncenin iletimidir. Yani yapılan gözlemlere göre düşünce aracılığıyla beyinde salgılanan kimyasalların nöronları etkilemesiyle ortaya çıkan kinetik enerji, havadaki atomların boşluğunu dolduran bu esir maddesiyle, cisime aracısız bir şekilde iletilebilir. Oluşturduğunuz sinyallerin yoğunlaşıp enerji halinde bir noktaya yönlendirilmesiyle ortaya çıkan bu enerjiye telekinetik enerji denir.

Yeni bir uygulama ile bu bilgiler ışığında yeniden deneyelim. Öncelikle gevşemiş ve rahat olun. Zihniniz boş olmalı.

İyice gevşedikten sonra gözlerinizi yumun. İçinizden gelen bir güce odaklananın, bu gücün içinizden ellerinize, avuç içlerinize yayıldığını hayal edin. Bunu düşündüğünüz gibi ellerinizde bir sıcaklık ve karıncalanma hisseceksiniz. Elinizde toplanan gücün bir ışık topu oluşturduğunu hayal edin. Ve bu ışık topunun karşınızdaki cismi yıktığını düşünün. Hazır olduğunuz zaman gözlerinizi açın ve cisme bakarak, ellerinizdeni ışık topunu cisme yolladığınızı düşünün.

Psiball Uygulaması

Psiball psişik toptur. Yani sizin hayal gücünüzde yarattığınız, elinizde biriktirmenizden bahsettiğim enerji topudur. Bu uygulamayı yapmak için elinize bir balon alın ve ellerinizi iki yanına değmeyecek ama yakın bir şekilde koyun. Aynı şekilde vücudunuzdaki enerjinin elinizde toplandığı ve bir top oluşturduğunu hayal edin. İyice odaklandıktan sonra avucunuzun içindeki enerji topunun balonu uzaklaştırdığını düşünün. Eğer başarılı olursanız bu uygulamayı devam ettirin.

Tünel Tekniği

Şimdi bir cisim alın, hafif ve küçük olmasına dikkat edin. Yine bir iğne örneği verebiliriz buna. İğneyle aranızda bir tünel oluşturun zihninizde ve sadece o iğneyi görün. İyice odaklandıktan sonra iğnenin etrafında iki görünmez eliniz olduğunu hayal edin ve iğneyi ittirdiğinizi düşünün.

İlk başlarda gerçekleşme ihtimali çok düşüktür. Eğer bunu başarmak istiyorsanız, sabırla 40 gün boyunca düzenli aralıklarla yapmaya çalışın. Unutmayın. Telekinezi inançla ve konsantre ile çalışır. Eğer içinizde gerçek bir inanç varsa o cismi bir gün mutlaka ittirecek ya da bir milim de olsa kıpırdatabileceksiniz.

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here