Zakkum’un Solisti Yusuf Demirkol’u Tanıyalım

0
99
yusuf+demirkol
yusuf+demirkol

Yusuf Demirkol, 3 Ocak 1980 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Lise eğitiminden sonra 1997’de bir süre Kıbrıs’ta yaşayıp, 2 yıl sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 2005 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden lisans eğitimini tamamlayarak mezun olan Yusuf Demirkol, ardından yüksek lisansını yaptı. 2009’da askerliğini kısa dönem olarak Mersin, Taşucunda yapmıştır.
1999 yılında Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş ile birlikte “Raindog” adında bir müzik grubu kurmuşlardır. İlk olarak Sinema Bar’da sahne aldılar. Ankara barlarında müzik yaptılar. 2003’te Emre Yılmaztürk guruba katıldı. Ankara’da Raindog olarak ünlendiğinde ağırlıklı olarak İngiliz grupların şarkılarını içeren bir repertuarla sahneye çıktılar. Daha sonra kendi yazdıkları Türkçe sözlü parçaları kaydedip bu gurubun adını 2007′ de “Zakkum” olarak değiştirip ilk albümleri Zehr-i Zakkum‘u yayınladılar.
2011 yılında ikinci albümleri ’13’ü piyasaya sürdüler. ‘Yüzük’ adlı çıkış parçalarından sonra ‘Anason’ adlı parçalarına klip çekildi.

Albümleri:
2007 – Zehr-i Zakkum
2011 – 13
2012 – Ben Böyle Değildim
2013 – Hergün Sonbahar

Klipleri :
Ah Çikolata
Zehr-i Zakkum
Ahtapotlar
Hipokondriyak
Anlıyorsun
Yüzük
Anason
Ahtapotlar
Ben Böyle Değildim
Ben Ne Yangınlar Gördüm
Her Gün Sonbahar
Gidiyorum Yolcu Et
Gökyüzünde 

Gülse Sarı
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here