Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

0

Yüz yogası nasıl yapılır? Evde uygulayabileceğiniz bu masaj teknikleriyle olduğunuzdan daha genç görüneceksiniz!

Yanaklara kendilerini şişirerek ve nefesiniz tükenene kadar yanaktan yanağa havayı aktararak tutun. Üç kez tekrarlayın.

Çoğumuz olduğumuzdan daha genç görünmek isteriz.. Olduğumuzdan daha genç görünmek için kozmetik ürünleri kullanıyor ve operasyonlar geçiriyoruz. Peki bunlara gerek kalmadan daha genç görünmenin bir yolu var mı? diyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre! Sizi olduğunuzdan genç gösterecek bu yöntemin adı Yüz yogası.Peki yüz yogası nasıl yapılır? İşte bilimsel olarak kanıtlanmış, yaşlanma karşıtı en etkili silah olan yüz yogası hareketleri!

YAŞLANMA KARŞITI: YÜZ YOGASI

Gülümseyerek ve yanaklarını yüz boşluklarına sokarak, yani balık suratı yaparak, yanak ve dudakları toplayın. Beş kez tekrarlayın.

Burnu içe çekerek, çiğneme sesi çıkararak, ve daha sonra nefes alıp vererek “mm” sesini çıkarın. Dört nefes için tekrarlayın.

Burun yoluyla nefes alın, yumruk yapın ve yüzünüzü sıkın. Ağızdan nefes verin, dil çıkarın ve elleri açın. Üç kez tekrarlayın.

Kaşlarınızı kusursuz bir şekilde dik tutarken öpücük veriyor gibi dudaklarınızı bükün. Dört kez tekrarlayın.

Gülümseyip, parmak uçlarınızı dudak ve göz kapakları arasında sıkıştırarak, ardından direnmek için parmak uçlarıyla kaldırıp bastırarak kahkaha çizgilerini kaldırın. 20-30 kez tekrarlayın.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here