YouTube Videosu Reklama Dönüşürse

0
YouTube videosu reklama dönüşürse
YouTube videosu reklama dönüşürse

   un içerik üreticileri, kendi videolarını kaydedip yayınlayabiliyorlar. Yeni bir araştırma ise rastgele bir işletmenin bu videoyu alıp, kendi reklamı haline getirebildiğini ortaya çıkardı.

Bu tehlikeli gidişat, YouTube’un ünlü isimlerinden Marques Brownlee sayesinde ortaya çıktı. Brownlee, videolarından birinin YouTube üzerinde reklam olarak gösterilmeye başlandığını fark etti. OnePlus 6’nın araştırıldığı video reklam olarak gösterildiğinden, sponsorlu bir video gibi idrak edilebiliyor. Brownlee, reklamı kimin oluşturduğunu öğrenmiyor ancak bu işin arkasında  OnePlus’ın olabileceğini düşünüyor. Reklam olarak gösterilen video, şu an 19 milyon görüntülenmeye erişmiş vaziyette.

Brownlee’ye göre YouTube’un “Video yükleyenden başkası onu reklam olarak kullandığında YouTube tarafından küçük bir uyarı görüntülemesi gerekiyor”. Yayıncı bu teklifini YouTube ekibine eriştirmiş bulunuyor.

Teklif üzerine YouTube’un takviye Twitter hesabından “reklamcılar, kendilerinin olmayan mülkiyetleri kullanmadan önce izin almalıdır” açıklaması geldi. Başka Bir Deyişle bu durumda reklam verenin, Brownlee’den izin alması gerekiyordu.

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here