Yoruldum be…

0
14

Ulan yoruldum be…

Üç kuruşa satılan dostluklardan, yarım yamalak yaşanan aşklardan, Atalarımıza karşı yapılan saygısızlıklardan, menfaati için her yola başvuran insanlardan, yoruldum.

Herkes yağmur gibi güzel geliyor. Sonrası malum, çamurun içinde kalmak kaçınılmaz. Sizi bilmem de, ben güvenecek insanları çok geride bıraktık diye düşünüyorum. Ne diyeyim, düşünceleri kirletenler utansın. Gerçi utanacak yüzü olanın biraz düşüncesi güzel olur ama neyse.

 

Velhasıl konuya gelelim…

Yoruldum, eski evimizi özledim , babamın yaptığı sedirde uzanıp, babamın tütün sarıp, Neşet Ertaş dinlediği zamanları. Annemin soba üstüne saç atıp bazlama pişirdiği sabahları. Ceplerime misket doldurup yine köy yollarında yürümek isterim.

O masum çocuklar artık yoklar. Üçe kadar sayıyorum deyip araya iki buçuk sığdıran çocuklardık biz. Bir çiçekle dağ olan sevdalardık biz. Hani nerde kaldı o büyüklere hürmet? Değerlerimizi kaybediyoruz. Değerli olan her şeyi kaybediyoruz.

Sükunete davet ediyorum seni aklım. Lütfen bu insanlığın gidişatını izleme. Hatta kör olmak istiyorum, bir çocuğun çöp arasında yiyecek bir lokma ekmek aradığını gördüğümde. Sonra o tatlı ninelerimiz vardı kapı önlerine süt koyan, sokak kedileri aç kalmasın diye. Onlar hala varsa ellerinden öpüyorum buradan.

Anlata biliyor muyum,

Sizde farkındasınız, aşklarda yalan şimdi, vicdanlar zaten körelmiş. Varsa şöyle güzel bir yalnızlık istiyorum hayat senden, bol kitap, bol kahve olsun içinde ve bolca sessizlik. Yoruldum…!

 

 

 

Ahmet Cagmel
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here