Yeni Sitcom ”Jet Sosyete”

0

Yeni Sitcom Jet Sosyeteyi İzleme Nedenleri

Başarılı kadın komedi oyuncusu ve senaristi Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı ve oyuncu olarak rol aldığı pazar akşamları Star TV’de yayınlanan sitcom tarzı komedi dizisi Jet Sosyete duyulduğu ilk tarihlerden beri büyük bir merak uyandırdı ve yayınlanacağı tarihe kadar herkes tarafından sabırsızlıkla beklendi, biz de bu yazımızda Jet Sosyete’nin izlenme nedenlerini konuşacağız…

Öncelikle dizimizin senaristi Gülse Birsel yani Türkiye’nin en başarılı kadın senaristlerinden biri ve çok iyi bir oyuncu olan birinden bahsediyoruz. Bu sezon çıkardığı sinema filmi “Aile Arasında” ile muhteşem bir gişe yakalamış ve yaklaşık 5 milyon izlenmiştir. Önceki projelerinde de çok iyi ve büyük işlere imza atan Birsel “Avrupa Yakası” ve “Yalan Dünya” adlı televizyon dizileriyle de çok sevilmiş ve uzun süreler ekranlarda kalmayı başarmıştı.
Bu kadar başarılı bir insanın kaleminden çıkan bir proje tabii ki de büyük merak uyandırdı ve uzun süredir özlediğimiz aile komedisi tadında bir televizyon dizisiyle tekrar ekrana dönmesi herkesi sevindirdi.

Şimdi de bu dizi de ki karakterlere bir göz atalım:


Gizem Özpamuk:

Kendisini moda ikonası olarak adlandıran ve bir zamanlarım ünlü mankenlerin biraz sosyetik biraz da rüküş bu karakteri başarılı oyunculuğuyla Gürse Birsel canlandırmaktadır.

 

 


Cengiz Özpamuk:

Pasajlarda kaçak kot satarak başladığı iş hayatında başarı basamaklarını tırmanmış ve şimdilerde ise bir tekstil fabrikasının sahibi, Gizem Özpamuk’un eşi. Bu karakteri ise başarılı oyuncu Cengiz Bozkurt canlandırmaktadır.


Yaşar Yüksel:

Özpamuk şirketinin getir götürcüsüyken aniden genel müdür olarak atanmasıyla hayatı değişecek ve sosyeteye jet hızında bir giriş yapacaktır. Gecekonduda eşi, kızı, baldızı ve kayınbiraderiyle kıt kanaat geçinirken hayatı bu genel müdürlükle değişecektir. Bu karakteri ise başarılı oyuncu Çağlar Çorumlu canlandırmaktadır.


Safiye Yüksel:

Yaşar Yüksel’in neşeli ve enerjik eşidir. Sosyete hayatına hızla adapte olabilecektir çünkü çok uyumlu biridir. Bu karakteri ise başarılı oyuncu Derya Karadaş canlandırmaktadır.

 

 


Ozan Özpamuk:

Özpamuk ailesinin biricik oğulları. Fakat keyfine düşkünlüğü ve tembelliği yüzünden işlerini bir türlü yürüyemeyen biri. Babasının, şirketlerinin geleceği için evlenmesini istediği kızı aldatmasıyla ve isleri batırmasıyla babasıyla arası bozulur ve genel müdürlükten alınır. Bu karakteri Sarp Apak canlandırmaktadır.

 


Gündüz Şahin:

Yaşar’ın kayınbiraderi olan bu karakter adının aksine karanlık işlere bulaşması ve başına dert almasıyla bilinir. Bu karakteri başarılı oyuncu Bartu Küçükçağlayan canlandırmaktadır.


Pelin Soner:

Özpamuk tekstilin halkla ilişkiler sorumlusu olan bu karakter cemiyet hayatının koşuşturmasıyla uğraşan bir instagram fenomenidir. Bu karakteri Hasibe Eren canlandırmaktadır.

 

 


Tonguç Pehlivan:

Özpamuk tekstilin baş tasarımcısı olan Tonguç, alışverişe, lükse ve sosyetik hayata oldukça düşkün. Bu karakteri Enis Arıkan canlandırmaktadır.

 

 

 


Kısaca karakterlerine göz attığımız dizinin konusu da şöyle:

Özpamuk tekstilin patronu olan Cengiz Bey’in oğluna kızması üzerine genel müdürlüğü oğlundan alır ve şirketin getir götürcüsü olan Yaşar Bey’e verir, gecekonduda kıt kanaat geçinirken jet hızıyla ve beklenmedik bir şekilde sosyeteye giriş yapan Yaşar Bey ve ailesinin bu hayata adapte olma sürecinin konu edildiği bu dizi Gülse Birsel ve daha bir çok başarılı oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır.


Herkese iyi seyirler…

Kerem Aşıgül

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here