Yeni Bir Gün

8
15

Yine yeni bir gün  başlangıcı kimine göre güneşin çıkmasıyla birlikte başlıyor bu gün kimine göre ise gece saat 00:00 den sonra,  yani bir gün biterken diğer günün başladığı  an.  Gece güne başlayan çoktan başlamıştır  düşünmeye.
Güneşin çıkmasıyla birlikte yeni bir  gün başlıyor diyen kişi ise şu an da  kim bilir bu günün  bize neler yaşayacağını düşünüyor. Onlar olayları mı düşünsün?  Yoksa bıraksınlar da hayat akıp  gitsin mi ? Sahi hayat mı akıp giden yoksa zamanın ta kendisi mi ?
Bak yine öğlen oldu  hayatından   zaman eksilirken hayatın biraz daha  kazandı . kimine göre zaman eksildi kimine göre kazanç. Oldu  bak yine ikindi oldu. Güneş batmaya yakın, sen ise her geçen saatte biraz daha yorgun. Kimisi işten geldi, kimisi ise hala düşüncelerde. Aslında herkes zamanla birlikte geçen ömrün etkisinde. Bak yine akşam, oldu güneş  kayboldu. Kiminin elinde kitap, kiminin elinde sigara, kimi ise müzik dinliyor. Kitap okuyan her cümlede yaşadığı ve yaşayacağı  günleri görüyormuş  gibi hissediyor kendini. Sigara içen ise, her dumanda bu günün  düşüncelerini atıyor sanki. Müzik  dinleyen kişi ise her sözü yaşamış gibi hisseder. Kitap okuyan kişi  her kitapta geleceği  düşünüyormuş  gibi hissederken sigara içen  ise her sigara yeni bir gelecek gibi düşünüyor.  Müzik dinleyenler her yeni parçada kendini görüyormuş  gibi hisseder. Bak saat  gece 12 oldu. Kimine göre gün bitmiş, çoktan uymuştu. Kimine göre hayat yeniden başladı. Aslında  bu iki kişi ortak bir şey kaybetmişti. Onlar için ortak kayıp  zaman oldu.

Ahmet Kaya

You may also like

Share

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here