Yeni AMD Kartları Hemen Gelmeyecek…

0
Yeni AMD kartlar ivedi gelmeyecek
Yeni AMD kartlar ivedi gelmeyecek

AMD, özellikle işlemci tarafında Ryzen‘leriyle hareketlendirmeye devam ederken, ekran kartı kısmı ne yapıyor diye düşünüyor olabilirsiniz elbette, ancak bu kısım da son derece hızlı çalışıyor. Şu sıralar yeni modeller üzerinde çalışan teknik kadro, bazı modellerinde son cilalamaları yapıyorlar diyebiliriz. Ancak yeni ekran kartları çok da yakın bir zaman da çıkacak değil. En azından ortaya çıkan tablo bunu gösteriyor.

ASRock, geçtiğimiz günlerde, yalnızca mevcut Radeon Polaris 500 hızını ve AMD Vega GPU‘ları kapsayan ve Şubat 2019’a kadar uzayan bir tasarım planı yol haritası ortaya çıkarttı. Yalnızca bununla kalmadı, eksantrik bir biçimde de Taipei’de tertip edilen XFastest Network etkinliğinde de bunu insanlarla paylaştı. ASRock’ın bu bilgiyi bu biçimde paylaşması da elbette bu anlamda güvenilir bir bilgi olduğunu gösterir nitelikte.

Elbette burada önemli ayrıntı, Phantom Gaming X Radeon Vega 64 8G‘nin gelecek sene başına kadar zirvede kalacak olması. AMD’nin GPU’larında yeni bir mimari görecek miyiz, yoksa ne gibi farklılıklar olacak; tüm bunları hemen öğrenemeyeceğiz. En azından AMD değişik bir bilgi iletmediği sürece şimdilik görünen bu.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here