Yaz Tatilinde En Çok Tercih Edilen 10 Aktivite

0

Yaz Tatilinde En Çok Tercih Edilen 10 Aktivite

Coğrafi Keşifler ve Rönesans’ın başlaması nüfusun artması ve dünya ekonomisinin gelişmesine neden olması, çalışma hayatını da değiştirmiştir. Bu değişim, Sanayi Devrimi ile insan yaşamını en üst düzeyde etkilemeye başlamıştır. Çalışma hayatının insan yaşamında önem kazanması ile birçok kavram oluşmaya başlamış olup; “boş zaman” ve “tatil” kavramları çalışma hayatının karmaşıklaştığı bu dönemde ortaya çıkmıştır.

Günümüzde tatil hakkının tanınmasının birkaç temel nedeni vardır; Çalışanların fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması Ülkedeki milli ve dini birliğin oluşturulması İktisadi yapının düzenlenmesi Çalışanların iş dışında farklı uğraşlara yönlendirme Çalışanların sosyal çevreye uyumu.

  

1)  Uyu, uyu, uyu! Okul boyunca hep erken kalmak zorunda kaldıysan işte o güzel zaman geldi. Alarmsız sabahların keyfini çıkar ve bol bol uyuma vakti.

 

2) Çimenlerin tadını bol bol çıkar! Kulağında müzik, elinde en sevdiğin dergi ya da kitap… Bundan daha keyifli bir gün olabilir mi?

3) Piknik olmadan yaz olmaz! Topla arkadaşlarını, nefis bir piknik organize et ve güzel havanın tadını çıkar.                                               

 

4) Yazın vazgecılmezlerinden en sevdıgın sanatçıların konserlerını en ön  sıradan izleme zevki….

5) Havaların sıcağından bunalan kişilerin en güzel yapacaği şey denizin buz gıbı sularına kendılerını bırakmak olacaktır.Eğer Deniz yoksa  ise havuz var! Eğer tatile gidemiyorsan, ailenle ya da arkadaşlarında havuza gidip yazın keyfini doya doya çıkarabilirsin.        

6) Tarihe merakı olanlar ıçin  Sevgilinle kültür gezisi yapmak sence de hoş olmaz mı? Müzeler, sahaflar… Tarih ve kültür dolu bir gün ikinize de iyi gelecek.

7) Gemide hayallerimin denizaltı  prensini bulsam, güvertede rüzgar saçlarımı savururken ve tenim deniz kokarken köpek-balıkları- gibi sevişsek minvalinde  fantazileriniz varsa, işbu fantezilerinizi denizin yirmi bin fersah altına göme bileceğiniz tur.

 

8) Rafting  ( azgın ırmak sularında sal, kano, motorsuz tekne gibi bir araçla, kürek çekerek yol alma biçiminde yapılan spor )    EN İYİ 10 yer

1. Çoruh Nehri – Artvin

2. Fırtına Vadisi – Rize

3. Dalaman Çayı – Muğla

4. Melen Nehri – Düzce

5. İkizdere Nehri – Rize

6. Munzur Çayı – Tunceli

7. Köprüçay – Antalya

8. Bekili Deresi – Denizli

9. Zamantı Irmağı – Kayseri

10.Barhal Çayı – Artvin    Eğer biraz heyecana ihtiyacın varsa, rafting tam sana göre.

           

9) Su kayağı(deniz ya da gölde, bir motorlu taşıtça hızla çekilirken, ayaklara takılı genişçe kayaklar üzerinde ayakta durarak yapılan su sporu)

Denizin üstünde durabilmeyi sağlayan süper bir aktivitedir.inanılmaz bir olaydır,su kayağı yaparken aldığı zevkten dolayı gülümsemeyecek birini düşünemiyorum.bir yandan teknenin arkasında giderken oluşan o dümdüz yolu ,yan taraflarda kıvrılan dalgaları izlemek,bir yandan kumsala bakmak ne kadar uzak olduğunu görmek ve o kadar açıkta denizin üstünde bir sizin olduğunu fark etmek,belli bir seviyeden sonra yanda oluşan dalgalardan atlayıp zıplayarak slaloma başlamak ve en sonunda ipi bıraktıktan sonra yavaşça sulara gömülmek…..

   

10) Flyboard, (Deniz suyunu güçlü motorlarla iterek su üzerinde uçmayı sağlayan bir alettir. Bu alet özellikle turizm yörelerinde bulunan eğlence mekanlarında kullanılmaktadır.)

İnanılmaz keyifli görünen bir şey. şey yani, spor diyemiyorum. çünkü neredeyse hiç bir fiziksel zorlama gerektirmiyor. sağ olsun flyboard her şeyi sizin için yapıyor. dilerseniz dalış, dilerseniz su yüzeyi çıkış yapma imkanı sağlayan keyifli bir aktıvıtr

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here