Yarın Cumhuriyeti İlan Ediyoruz!

0

Mustafa Kemal Atatürk 3 cepheyi aynı anda yöneten tarihte eşi benzeri olmayan tek insan 28 Ekim akşamı Yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz diyerek bizlere sonsuz bir armağan bırakmıştır..

Hiç birzaman kalabalıkların yanında değil hak ve hakikatin önemini vurgulayarak kişiliğinide böylece öne çıkarmıştır..Tarihte eşi benzeri olmadığını söyledik bu da Türk milletine yüce Allah tarafından bizlere verilmiş en onurlu ve değerli bir lütüfdur.. Gecelerde uyumayıp okuyan araştıran inceleyen kişilikte olduğu için özellikle tarihe daha fazla yüklenerek geçmişte yaşanılan olayları sentezleyerek bugünümüzü inşa etmiştir..Yapacağı işleri kafasında planlayarak ve yazarak bir bir gerçekleştirmiştir..En önemlisi halkla birleşerek bir bütün olabilmeyi başarmıştır..Tabii ki sevmeyenleride olmuştur..Ama onun etkiliyici gözleri ve kişiliğinden etkilenme bazı kişilerde tesir eder.. Örneğin:

 

İşte bu kare herşeyi anlatıyor..Bu vatan kürdü lazı alevisi vb.. tüm kesimden insanlarla kurulmuştur..Şehitler her kesimden olurken şimdi bu Cumhuriyet belli bir kesime hitap edebilir mi hiç..Biz herşeyimizle bir bütünüz biriz yüceyiz..Bizim mücadelemiz sorunları olan türk kürt alevi sunni kim varsa sorunlarına çözüm bulmaktır durumları iyileştirmektir..Etnik kimlik ayrımı yapılarak yanyana gelmemizi isteyenlere davamızı sürdürürüz..Zaten Atatürk’te Gençliğe hitabesinde “muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” diyerek kurtuluşumuzun doğuşunun yolunu göstermektedir..

Vatanı için yaptığı mücalede ve savaşlar şu sözü akıllara getiriyor ..

 

Hiçbir zaman korkmayıp hakkı olanı alandır.. Ver kurtul değil Al kurtul prensibinde olduğu için vatan çizgilerimizi çizip bizlere bu değerli vatanı armağan etmiştir..Sonsuza dekte varlığını sürdürmek bizim görevimiz olacaktır..

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here