Yara

0
11

Saatini bilmediğim vakitler yine
Adını koyamadım his çöktü, yüreğimin en dipte bir yerlere.
Haykırışların sıfatı sessizlik kulaklarımda.
Bir iki fısıltı yetti kalbe.
Meğer ne meraklıymış merak etmeye.
Hislerinden şüphe ettiğin an beklenmedik kuşku doğar düşüncene.
Nerede ?
Unutmalı mı? beklemeli mi? diye tartışırken kendinle, herkes çığlık çığlığa unut dese de ,
Kalbinin içindeki ses hepsini susturur;
Beklemekten başka çare yok ki.
O zaman bağlarsın elini kolunu,
Tutamazsın dilini, iradeni.
İteceğini bildiğin halde kucak açarsın. Sarılmayı hayal edersin. Ama kavuşma mutluluğun sürsün diye kapadığın gözlerini açamazsın.
Çünkü açtığın da bilirsin ki o yok.
Beklemeli miyim diye bir daha düşünürsün. Kızarsın kendine kalbine. Ama beklersin yine. Sırf o dönerse(!) seni yerinde bulsun diye.
Kala kalırsın hayallerinle. Verilmiş sözlerle güvenmek istersin Ama teker teker yıkılır o kelimeler. Görürsün çiğneyen kişinin adımlarını. döversin kendini parçalarsın. Ama varsın o çiğnesin der gönlün. Dinlemezsin, Ama duymamazlıktan da gelemezsin. Unutmak ister misin o yarayı ? Herkes sanıyor ki unuturum. Hayır yaşadığın bir şeyi asla unutamazsın. Sadece alışırsın. Acı çekmek normalleşir bir zaman sonra o zaman güçlü derler insana Ama tekrar hayır. İşte o zaman hissiz kalırsınız. Çünkü gelmemesine alışırsınız. istemezsiniz gelmesini çünkü bir şey değişmeyecektir bilirsiniz. Nefret ettiğinizi düşünürsünüz. Ama bir şarkı sizi tekrar aşkınızı acınızı ve anılarınızı çıkarmaya yetecektir. Şarkı dinlemezsiniz, kitap okursunuz. Ama ne olursa olsun, ne kadar kızarsınız kızın, istediğiniz kadar yasak koyun, o yaranın kabuğu kurur ve düşer, Ama izi hep kalır. Oraya değil çizik, tüy sürtse bile bir değişik olursunuz. Adını koyamadığınız hissiyatınız tekrar depreşir. Ve tekrar başlarsınız yarayla oynamaya. Derinleşir yara. Biri gelir sarar yaranızı. Geçti sanırsınız. İçten olmasa da gülmeye başlarsınız, kendinizi kandırırsınız. Taki o yara bandı gözyaşıyla ıslanıncaya kadar. Islanınca kalkacaktır. Ve kaldırınca gördüğünüz şey yine o yara olacaktır. Adı üstünde  o sadece yara bandı idi. Bir süre tuttu. Ama hiç bir şey o yarayı tamamen kaldırmayacaktır. Kazıtsanız neden kazıttığınızı hatırlayacaksınız. Daha büyüğünü açsanız neyi karalamak istediğinizi hatırlaycaksınız. Öyle ise onu unutmayın. Büyütmeyin kaldırmaya çalışmayın. Bırakın yarayla oynayıp derinleştirmeyin. Alışın. Çünkü alışık olduğunuz şeyler dikkatinizi çekmez.

Beyza Nur Bekgöz
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here