Windows 7 uygulamaları Windows 10’a uyumlu mu?

0
Windows 7 uygulamaları Windows 10'a uyumlu mu?
Windows 7 uygulamaları Windows 10'a uyumlu mu?

Microsoft, Windows 7’nin desteğini bu yıl içerisinde kesecek. Kullanıcılarını Windows 10’a yönlendiren Microsoft, bugün resmi bir açıklama yaptı. Windows 7’yi kullananlar, uygulamaların Windows 10 ile uyumlu olmayacağını düşünüyordu. Microsoft, bu algıyı kırabilmek için bugün bir açıklama yaptı.

Microsoft, göndermiş olduğu mailde, Windows 7’de çalışan uygulamaların yüzde 99’unun Windows 10 ile uyumlu olduğunu belirtti. Uyumlu olmayan uygulamaların 32-Bit döneminden kalma artık destek sunulmayan uygulamalar olduğu düşünülüyor.
Eğer güvenliğinize önem veriyorsanız, bu yıl içerisinde Windows 10’a geçiş yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Oyun için Windows 7’de kalanlara tavsiyemiz, oyunlar Windows 10’da da akıcı bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden Windows 10’a geçmekten korkmayın.

Yaşanacak kritik güvenlik açıkları bile artık yıl sonuna doğru yamalanmayacak. Bu da fidye virüsü gibi can sıkıcı açıklar ile karşılaşacağınız anlamına geliyor. Hem daha stabil olan hem de daha güvenli olan Windows 10’a geçmek en mantıklı çözüm.

Ayrıca Windows 10 ile birlikte Driver güncellemeleri de yakın zamanda direkt Windows’un güncelleme bölümünden otomatik olarak yüklenebilecek.

Bu bile Windows 10’a geçmek için yeterli bir sebep. Bildiğiniz gibi sürücüleri güncellediğinizde performansta gözle görünür artışlar yaşanıyor. Özellikle oyunlarda bu performans artışı daha net bir şekilde gözlemlenebiliyor.

 

Elti krizinden film çıkardıGalatasaray’a vergi engeli’Küme düşürecek’ menajerlik talimatı

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here