Whatsapp Eski Telefonlardan Desteğini Çekiyor.

0

İlk duyurusunu Şubat 2016’da yapan Whatsapp,artık Windows Phone 8 ve Blackberry 10 cihazlarından desteğini çekeceğini de duyurdu. Symbian serisinden Haziran ayında desteğini çektiğini açıklayan Whatsapp, Windows Phone ve Blackberry OS işletim sistemine ait olan telefonlarla da bağını kopardı. 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren artık bu telefonlarda Whatsapp kullanılamıyacak.

Bu telefonların yıldızının parladığı günlerde Whatsapp, farklı bir görünüm ve hizmet sunmaktaydı. Whatsapp kullanıma sunulduğunda Apple App Store sadece bir kaç aylıktı. O günler de satılan akıllı telefonların %70’i Blackberry ve Nokia tarafından sunulan işletim sistemlerimi kullanıyordu. Şirket açıklamasında ise şu ibareler dikkat çekmektedir.

” Bu mobil cihazlar bizim hikayemizin çok önemli bir kısmını oluştursa da,gelecekte uygulamamızın özelliklerini genişletmek için duyduğumuz yetenekleri sunmuyor” ifadeleri yer aldı. Eğer bu bahsedilen cihazlardan herhangi birini kullanıyorsanız yeni bir Android, İphone veya Windows Phone yükseltme yapmanız Whatsapp tarafından öneriliyor.

Yaptığı açıklamaya göre Android’in eski sürümlerinden de desteğini çekeceğini açıkladı. 1 Şubat 2020’de Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri çalıştıran cihazlardan bu tarihte desteğini çekmeyi planlıyor. Fakat bu tarih 64 bit uygulama standardı dolayısıyla daha öne çekilecek gibi duruyor…

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here