Vatandaş Bu Sene Hamsiye Doyacak! Balıkçılar Karadeniz’de 3 Günde Bin 500 Ton Hamsi Avladı

0
7
Vatandaş Bu Sene Hamsiye Doyacak! Balıkçılar Karadeniz'de 3 Günde Bin 500 Ton Hamsi Avladı
Vatandaş Bu Sene Hamsiye Doyacak! Balıkçılar Karadeniz'de 3 Günde Bin 500 Ton Hamsi Avladı

Palamut sezonun bereketli geçen Karadeniz’de deniz suyunun soğumasıyla birlikte balıkçıların ağlarına bol miktarda hamsi takılmaya başladı. Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop, Zonguldak gibi Karadeniz’in birçok ilinden İnebolu açıklarına gelen balıkçı tekneleri, 3 günde yaklaşık bin 500 ton hamsi ile limana döndü.

TONLARCA HAMSİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA GÖNDERİLDİ

İnebolu Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ahmet Çelebi, 3 günde İnebolu’dan yaklaşık bin 500 ton hamsi sevkiyatının gerçekleştiğini söyledi. İnebolu’ya bağlı Evrenye Balıkçı Barınağı’nda ise dökme hamsiler sevk edildi. Evrenye Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Turan Akın 3 gün boyunca yaklaşık 600 ton hamsinin sevkiyatının yapıldığını belirterek hem Evrenye köyünün hem İnebolu ilçesinin hamsi sevkiyatından yüzünün güldüğünü ifade etti. Tonlarca hamsi İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun gibi Türkiye’nin dört bir yanına gönderildi.

KASALAR DOLUSU HAMSİ AVLANDI

Trabzonlu Balıkçı Muhammed Özçelik, Sinop’tan denize açıldıklarını, İnebolu açıklarında kasalar dolusu hamsi avladıklarını belirtti. Balıkçılardan Veli Küçük ise “İnebolu açıklarından tutulan hamsileri, TIR’larla Türkiye’nin dört bir yanına gönderdik. Teknenin ambarı ve üzeri hamsiyle doldu. Avladığımız balığın büyük kısmını tezgahlarda satılmak üzere piyasaya gönderdik. Vatandaşlarımız taze balık yesin, İnşallah bu sezon böyle devam eder. Vatandaş da ucuza balık yer” dedi.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here