Vampir Uzmanı Rosemary Ellen Guiley

0
86

Rosemary Ellen Guiley amerikalı araştırmacı yazar, spiritüalist ve okültist. On adet ansiklopedisi de dahil 60’a yakın eseri bulunmaktadır, ayrıca on beş farklı lisan bilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da da yer alan, esrarengiz olayların gözlemlendiğine inanılan birtakım mekânların sıralandığı Atlas of the Mysterious in North America (Kuzey Amerika’da Gizem) adlı eseri ile tanınır; The Encyclopedia of Witches and Witchcraft (Büyüler ve Büyücülük Ansiklopedisi), Harper’s Encyclopedia of Mystical & Paranormal Experience (Harper’ın Gizemli ve Doğaüstü Deneyimler Ansiklopedisi), ve The Encyclopedia of Angels (Melek Ansiklopedisi) adlı eserleri de mitoloji ve spiritüalizm üzerine yazılmış eserlerindendir. Kendisi daha çok vampirizm üzerine yaptığı araştırmaları ile “Vampir Uzmanı” olarak bilinir.

Konu hakkındaki geniş çaplı araştırmaları ve bulduğu veriler doğrultusunda belgesel türünde The Secret Life of Vampires (Vampirler ve Gizemli Yaşamları) , Vampire World (Vampirlerin Dünyası); ansiklopedi türünde de The Encyclopedia of Vampires (Vampirler Ansiklopedisi), Vampires: Part of the Mysteries (Bir Sırrın Perde Arkası: Vampirler), The Complete Vampire Companion (Vampir El Kitabı), ve Vampires Among Us (Vampirler Aramızda) eserlerini yayınladı. Konu hakkında detaylı araştırmaları sonucunda görüşlerini şöyle belirtmiştir:

“Vampir efsanelerinin tümü asılsızdır. Vampir tanımı kişiden kişiye değişse de, insanlar genellikle filmlerden veya kitaplardan etkileniyorlar. Ortada hep ölümsüz, fiziksel ve cinsel yönden çok güçlü, yapmacık, geceleri yaşayan ve doğaüstü güçlere sahip olan yaratığın olduğu varsayılıyor. Bu saçma inançlara göre bir vampir, kötülük doludur. Yaşayan insanların kanlarını emerek yaşamını sürdürür. Oysa bu doğaüstülük ve ölümsüzlük için işe yaramaz. Sonuç olarak bütün bunlar efsanedir, hakikatten uzaktır.”

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here