Vaka sayısının yükselişe geçtiği Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı

0
Vaka sayısının yükselişe geçtiği Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı
Vaka sayısının yükselişe geçtiği Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın aktardığı vaka sayılarının yükselişe geçtiği 5 ilden biri olan Gaziantep’te vatandaşları ne artan vaka sayısı ne de 44 dereceyi gösteren termometreler evde tutabildi.

Galatasaray, Onyekuru’nun sözleşmesini uzatmak için Monaco’yla görüşüyor
Amsterdam’ın ünlü sokağı koronavirüs tedbirleriyle açılıyor
İspanyollar, Mesut Özil’in Başakşehir’e transfer olabileceğini ileri sürdü

“EVDE KAL” ÇAĞRISINA UYMADILAR

Geçtiğimiz haftalarda sosyal mesafe ve maske kuralına en az uyan il olarak dikkatleri üzerine çeken Gaziantep, bu sefer de vaka sayısının en fazla yükselişe geçtiği 5 il arasında dördüncü sırada yer aldı. “Evde kal” çağrısına uymayarak dışarı çıkan vatandaşlar evde oturmak yerine sokakta parke taşlar üzerinde oturmayı tercih etti.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Çarşı ve caddeleri tıklım tıklım dolduran vatandaşlar kendi sağlıklarını hiçe saydığı gibi çocuklarını da beraberinde getirerek riski ikiye katladı. Maske takma zorunluluğuna kısmen riayet edildiği gözlemlenen kentte sosyal mesafe ise hiçe sayıldı.

Vatandaşlar artan vakaların sebebini asker uğurlama, düğün, cenaze ve taziye ziyaretlerine bağlıyor. Bazı vatandaşlar ise restoranlarda yabancı kişilerle aynı masaları sosyal mesafe gözetmeksizin paylaştıklarını ifade ederek vaka artışında risk alanı olduğuna dikkat çekti.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here