Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Bu Kürle Operasyon Olmanıza Gerek Kalmayacak!

0
Vajina beyazlatma harekâtı nasıl yapılır bu kürle operasyon olmanıza gerek kalmayacak
Vajina beyazlatma harekâtı nasıl yapılır bu kürle operasyon olmanıza gerek kalmayacak

 

Vajina bölgesi neden kararır?
Vajina beyazlatma operasyonunun hasarı var mı?
Vajina beyazlatma operasyonu muhtemel mi?
Vajina beyazlatma kürü için malzemeler ve tasvir nedir?

Tüm bu soruların yanıtını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

AĞDA VE EPİLASYON SEBEBİYLE KARARMALAR OLUYOR

Çoğu şahıs vajinal, koltuk altı ve surat bölgesinde oluşan kararmalardan yakınmaktadır. Bu bölgelerde yaşanan kararmalar görsel anlamda hiç güzel olmayan bir görünüme yol açar. Başlangıçta hafif olan bu kararmalar pek ciddiye alınmasa da zamanla daha da koyulaşarak can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Özellikle bölgeye uygulanan ağda ya da epilasyon kararmaların başlıca sebeplerindendir. Oluşan kararmaları yok etmek ismine bir hayli kozmetik mahsul satılmakta. Ancak kararma özel bölgede olduğu için kullanılan kimyevi içerikli mahsuller bölgeyi negatif etkileyebilir.

NATÜREL USULLERİ DENEYİN

Cinsel hayatımız, bedendeki özel bölgelerin estetik görünümü ile büyük miktarda etkilenmektedir. Bu bölgelerde hijyen kadar, estetik de çok büyük ehemmiyet taşımaktadır. Cinsel hayatta erkeklerin bayanlardan daha çok görselliğe önem verdiği salt bir hakikattir. Partnerlerinin cinsel uzuvlarının estetik görünmesi erkekler için çok önemlidir. Psikolojik ve fizyolojik meselelere yol açabilen biçim ve görünüm bozuklukları; bireyin kendine olan güvenini eksiltmekte ve cinsellikten gerektiği gibi neşe almasını yasaklamaktadır. Oysa bazı meseleleri ortadan kaldırmak göründüğünden çok basit bir şeydir Estetik açıdan da güzel görünmeyen vajina kararması için nebatsal usuller uygulamak en doğrusu şayet netice alınmazsa öbür usullere müracaat etin diye öneriyoruz.

GEBELİK SONRASI DEFORME OLABİLİR

Bir bayan gebelik sonrası vajina bölgesinde mesele yaşayabilir ya da deriyi çok belirgin olmasına karşın genital bölgede kararma meseleyi ile karşılaşabilir. Dediğimiz gibi bunun için operasyonlar kremler ve özel ilaçlar bulunsa da siz nebatsal yolla kendi konutunuzda evvel derman aramalısınız.

VAJİNA BEYAZLATMA KÜRÜ İÇİN MALZEMELER

• 1 kahve fincanı elma suyu %100 natürel olmalıdır
• Yarım tatlı kaşığı limon suyu %100 natürel olmalıdır
• Dolu bir yemek kaşığı vazelin kremi yoğun kullanmak isterseniz vazelin oranını artırabilirsiniz

Hazırlanışı ve uygulanışı: Kür için tüm malzemeler uygun bir kabın içine alınarak karıştırılır. Homojen biçimde karıştırılan malzemeler el desteği ile vajinal bölgeye sürülür. Vajina nemli ya da ıslak olmamalıdır Karışımım fayda etmesi için bölgede tamamen kuruması beklenir.

Kür bölgede tamamen kuruduktan sonra nemli bir bez ya da kese desteği ile kuruyan kür katmanı arınılmalıdır. Kürden temizletilen bölge iyice yıkandıktan sonra bebek pudrası ile pudralanarak bitirilir. Bu kür ciltte kararma olan her alan için uygundur.

LAZER İLE BEYAZLATMA

Genital bölge farklı sebeplerden dolayı zamanla esmerleşme, bölgesel veya geniş renk koyulaşması, siyahlaşma, özetle kararma meseleleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu cins vaziyetlerde lazer hem büyük dudaklara hem de minik dudaklara uygulanabilir. Günümüzde lazer ile renk açıcı rehabilitasyonlar; genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma rehabilitasyonları uygulanabilmektedir. Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da öğrenilmektedir. Dış genital alandaki lazer uygulamaları aynı zamanda genital alanda sıkılaştırma vulva tightening emeliyle da yapılmaktadır.

GENİTAL BÖLGE NEDEN KARARIR?

Dış genital alana ‘vulva’ ismi verilmektedir. Vulva zamanla yaşa ve hormonal başkalaşımlara bağlı olarak esmerleşebilir. Buradaki esmerleşmedeki ana hormon estrojendir. Estrojen hormonu açısından zengin vulva dokusu, güneş ışınlarının UV tesiri altında koyulaşmaktadır. Bayanların pek çoğu hamilelik sırasında çoğalan estrojen hormonları sebebi ile genital bölgelerindeki renk koyulaşmalarından şikayet etmektedir. Hamilelik sonrasında da bu bölge kararmaları kalıcı olmaktadır. Özellikle esmer derililerde bu gidişat daha besbellidir. Hamilelik haricinde doğum hakimiyet hapı kullanımları, polikistik over belirtisi, bazı hormonal meseleler, bazı cilt hastalıkları da dış genital alanda esmerleşme, koyulaşma nedenidir. Ayrıca bazı bireylerde genetik yatkınlık da mevzu bahis olabilir. Bazen de genital bölge epilasyonu emeliyle yapılan lazer uygulamaları sonrasında da genital bölgede renk çoğalışı ortaya çıkabilmektedir. Genital alana verilen lazer ışığı cilt dokusundaki ‘melanin’ pigmentini aktive ederek bu bölgede esmerleşme yapabilir.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here