Uzaylılar Hakkında Bilimsel Veriler

0

UZAYLILAR HAKKINDA BİLİMSEL VERİLER

Uzaylılar, bilim kurgu eserlerinde geçen ve uzayda yaşadıkları söylenilen canlılardır. Geçmişten günümüze kadar birçok insan havada uçan cisimler veya uzaylıya benzer canlılar gördüğünü iddia etmiştir. Birçok yorumcu Ufo’ların 1940’lı yılların sonunda görülmeye başladığını söylemiş olsa da asıl çağın başlama tarihi 1880’li yıllara dayanmaktadır.

16 Mart 1880 gecesi üç adam New Mexico’da büyük pervanelere sahip yuvarlak biçimdeki devasa bir taşıt gördüklerini söylediler. Bu taşıttaki canlıların yabancı bir dil konuştuklarını, onlara seslendiklerini ve on küsur kişi oldukları ayrıntılarını veren üç tanık, aynı zamanda bu canlıların sarhoş gibi hareket ettiklerini iddia ettiler. Hava taşıtlarından onlara bir şeyler fırlatan bu canlıların insana benzemediğini ve atılan bu eşyaları yüklü bir miktar para karşılığında yabancı bir adama sattıklarını söylediler.

İşte ilk uzaylıların bu şekilde görüldüğü bilinmektedir. Fakat ABD Hükümeti’nin hava olayları, dünya dışı yaşam formlarıyla temas ve ele geçirilen uzay araçları konulu araştırmasına ilişkin resmi kayıtında ise Haziran 1947’de sivil bir pilotun 9 uçan disk gözlemlemesi sonucu ABD’nin Ufo araştırmaları resmen başlamıştı. Olay ise şöyle gerçekleşmişti:

Washington eyaletinde Cascade dağları üzerinde uçan sivil bir pilot havada uçan 9 disk gözlemledi. Dünya-dışı uçan araç New Mexico Çölü’ne düştükten sonra enkazda dört uzaylı bedeni ele geçirildiği söylendi. Aradan geçen iki yılın ardından ABD’ye düşen başka bir uzaylı aracı daha ordu tarafından ele geçirildikten sonra resimli grafikler yoluyla bilinmeyen canlıların dili tercüme edildi. Yapılan araştırmalara bir süre devam edildikten sonra canlıların dünyamızdan 40 ışık yılı uzaklıktaki Zeta Reticuli yıldız sistemindeki bir gezegenden geldiği tespit edildi. Canlının yaşadığı süre boyunca çok değerli bilgiler verildiği bilinmektedir.

 

UZAYLI SANILAN 15 SANTİMLİK MUMYA

 

 

15 yıl önce Şili’de bulunan Atacama Çölü’ndeki bir maden köyünde uzaylıya benzeyen bir kalıntı bulunduğunda ilk başta ortaya atılan teorilerle uzaylıların yaşadığına kanıt olarak görüldü. Fakat daha sonra ABD’li bilim insanları mumyalanmış kalıntının kemiklerinden alınan DNA örnekleriyle mumyalanmış kalıntının aslında bir bebeğe ait olduğu gerçeği açıklandı. 15 santim boylarında mumyalanmış bu kız bebek ya doğar doğmaz ölmüş, ya da ölü doğmuştu. Ata adı verilen iskelet çıkarıldığında kurdelenmiş eflatun rengi bir kumaş içindeydi. Normal bir insandan farklı olarak ise 12 çift değil, 10 çift kaburgası vardı.

 

EN BEĞENİLEN 3 UZAYLI KONULU FİLM

1- War of The Worlds

 

Dünyalar Savaşı, yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı, aslında bir aile hikayesi olan film. Filmde dünyanın tamamı uzaylı makineler tarafından işgal edilmişken bir ailenin hayatta kalma mücadelesine tanık oluyoruz.

 

2- District 9

 

Yasak Bölge 9, Neill Blomkamp tarafından yönetilen bir bilim kurgu filmidir. Dünya-dışı varlıkların gezegenimize gelerek çöplük bir alanında yaşamak zorunda kalmasını konu alan film, birçok sinema otoritesinin beğenisini almış durumda.

 

3- Arrival

 

Geliş, Denis Villeneuve tarafından yönetilen, 2016 yapımı Amerikan bilim kurgu-dram filmi. Dünya’nın belli bölgelerinde 12 gizemli uzay aracı belirir ve devletler bu araçlardaki varlıklarla iletişim kurmaya çalışırlar. Uzaylılar ile iletişim kurma görevini ise ana kahramanımız olan dil bilim profesörü Louise Banks üstlenir.

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here