O Bir Tescilli Güzel: Ebru Cündübeyoğlu İyi ki Doğdun

0

Tam da bugün 1974 yılının sonbaharında Heilbronn, Almanya’da Ertuğrul Cündübeyoğlu ve 1970 Türkiye Güzeli olan Hülya Cündübeyoğlu’nun evliliğinden dünyaya gelmiştir. İlkokula İstanbul Cengiz Topel ilkokulunda başlayıp Mareşal Fevzi Çakmak ilkokulu ve İstanbul Sabiha hanım ilkokulunda devam etmiştir. Ardından Adapazarı Atatürk Merkez ortaokulu ve Atatürk lisesinde okumuştur. Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1993 yılında kendisi de annesi gibi Türkiye 4. Güzeli seçilmiş ve aynı yıl televizyon kariyeri başlamıştır. İlki ”Bir Başka Gece” programı olmak üzere  birçok eğlence programının sunuculuğunu üstlenmiş ve yapımında çalışmıştır. Hafta içi her gün, canlı yayınla seyirci karşısına çıktığı aktüel-eğlence programı ”Sabah Şekerleri” ; 20’li yaşlarında büyük bir seyirci kitlesi tarafından tanınmasını sağlamıştır.

Osman Sınav’dan,”Deli Yürek” adlı dizide ”Ayşegül” karakterini canlandırması için teklif almıştır. Aynı yıl oyunculuğunu sahneye de taşımış, tiyatro dünyasına adım atmıştır. 1999’dan günümüze gerek kamera karşısında gerek tiyatro sahnesinde her biri birbirinden farklı pek çok sevilen karaktere can vermiştir. ”Koçum Benim”in Deniz öğretmeni, ”Omuz Omuza”nın Sevilay’ı, ”Yalancı Romantik”in İpek’i, ”Avrupa Avrupa”nın Gülbahar’ı ”Evli ve Öfkeli”nin Seray’ı ”Çalıkuşu”nun Feride’si , ”Kibarlık Budalası”nın Nicole’ü gibi pek çok rolle seyircisinin hafızasında yer almıştır.

2005’de Çınar Yayınevinden çıkan ”Aşılı Kolum” adlı şiir kitabı vardır.

2013’de en sevdiği Türk Sanat Müziği parçalarını yorumladığı ”Sevdiğim Şarkılar” albümünü çıkarmıştır. Meslek hayatının 20. yılına özel, bu çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen sanatçının, yorumladığı coverlarla müzik çalışmaları devam etmektedir.

Ebru Cündübeyoğlu, radyocu Güçlü Mete ile 27 Nisan 2003’te dünya evine girmiştir ve bu evlilikten Duru adında bir kızı vardır.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here