Ünlü Oyuncu Aslıhan Gürbüz

0

Aslıhan Gürbüz Kimdir ?

Aslıhan Gürbüz 16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de doğmuş ve ilk kez burada dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Eskişehir Seyit Gazili’dir. Babasının işi yüzünden İstanbul’a taşınan Aslıhan Gürbüz 5 yaşındayken de buradan Bursa İnegöl’e taşınmıştır. İlkokula Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Müşerref Muzaffer Samda İlköğretim Okulu’nda başlayıp bu okulda bitirmiştir. Bu dönem de babası Turgut Gürbüz vefat ederek hayata gözlerini yummuştur. Liseyi meslek lisesinde de okuyan Aslıhan Gürbüz burada bilgisayarlı muhasebe okuduktan sonra burayı da başarılı bir şekilde bitirmiştir. Küçüklüğünden beri oyuncu olmak isteyen Aslıhan Gürbüz Üniversite de Konservatuvar okumaya karar verdi ve Konya Selçuk Üniversitesini kazanarak  Konya Selçuk Üniversitesin de Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite son sınıfta okurken trafik kazası geçiren Aslıhan Gürbüz geçirdiği bir trafik kazası 5 ay boyunca yatağa bağlı bir şekilde yaşamıştır.

Oyunculuğa ilk olarak tiyatro oyunculuğu ile başlayan Aslıhan Gürbüz bir çok tiyatro sahnesinde yer alırken bir çok tiyatro oyununda da görev yapmıştır. Daha sonra televizyon dizilerinden teklif alan Aslıhan Gürbüz bu teklifleri değerlendirmiş ve ilk kez 2009 yılında televizyon dünyasına adımını atmıştır. Yer aldığı ilk dizi Bir Bulut Olsam Dizisi oldu. Dizinin senaryosunu usta  senarist Meral Olay tarafından yazılan dizi KanalD kanalında yayın hayatına başladı. Bu dizinin yapımcılığını Timur Savcı yaparken yönetmenliğini ise Ulaş İnanç Üstlenmiştir. Aslıhan Gürbüz bu dizi de baş rol görevinde bulunmuş ve başrolü Ünlü Oyuncular Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan, ve Meral Olay ile birlikte paylaşmıştır.

Aslıhan Gürbüz asıl ününü ise 2010-2012 yılları arasında ATV de yayınlanan Türk sit-com dizisi olan Yahşi Cazibe dizisine borçludur. Yahşi Cazibe dizisinde Azerbaycanlı bir karakteri canlandıran Aslıhan Gürbüz bu rolde çok başarılı olmuş ve bu rol sayesinde bir çok ödüle layık görülmüştür. Bu dizinin senaristi ekibinin başında Gani Müjde yer alırken baş rol oyuncuları ise Hakan Yılmaz, Bekir Aksoy, Aslıhan Gürbüz, Gökçe Özyol ve Sezai Aydındır. Dizinin sonu ise beklenenin aksine çok farklı bir şekilde bitmiştir. Aslıhan Gürbüzün yapımcıyla sorun yaşaması sonucu Aslıhan Gürbüz oynadığı karakter olan Cazibe kötü bir karaktere bürünmüştür. Daha sonrasında MF yapımın yaptığı Zeytin Tepesi adlı dizinin baş rolünde görev alan Aslıhan Gürbüz 14 Ocak 2014 tarihinde yayına giren dizini baş rolünü Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer ve Hakan Karaman ile paylaşmıştır. Daha sonra ise Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Şehzade annesi rolünde oynayan Aslıhan Gürbüz bu rolde de büyük bir beğeni toplamıştır. Şuan ise Star TV de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler adlı dizinin Merve’si olarak rol alan başarılı oyuncu gösterdiği inanılmaz oyunculukla adete altın çağı yaşamaktadır.

Aslıhan Gürbüz 2011 yılında ise hayatını Kerem Kupacı ile birleştirmiştir ancak bu evlilik pekte uzun sürmemiş ve 2014 yılında boşanmışlardır.

 

Ödülleri :
2011 – 38. Altın Kelebek Ödülleri, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu – Yahşi Cazibe

2011 – 2011 Antalya Televizyon Ödülleri, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu – Yahşi Cazibe

2011 -AyakliGazete.com Yılın Televizyon Yıldızları, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu – Yahşi Cazibe

Tiyatro:
2008 – Zorla Güzellik – Kenter Tiyatrosu

Filmleri :
2004 – Büyük Buluşma
2008 – Gonca Karanfil
2009 – Bir Bulut Olsam
2009 – Kanal-İ-Zasyon
2011 – Labirent
2010 – 2012 – Yahşi Cazibe
2014 – Zeytin Tepesi dizisi
2017 – Ufak Tefek Cinayetler

Kerem Aşıgül

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here