UltrAslan Kurucusu’nun Doğuşu – Alpaslan Dikmen

0
21
UltrAslan Kurucusunun Doğuşu - Alpaslan Dikmen
UltrAslan Kurucusunun Doğuşu - Alpaslan Dikmen

Taraftarların en güzeli, Galatasaray taraftar grubu UltrAslan’ın kurucusu ve foto-muhabir olan Alpaslan Dikmen, 20 Aralık 1965 tarihinde Bursa’da doğdu.

Spor yazılarıyla basın dünyasına giriş yapmıştı, meslek olarak da foto-muhabirlik yapıyordu. Fotoğrafçılığı, futbolu, futbolcuları seven Alpaslan Dikmen 2001 yılında Galatasaray taraftarlarıyla birlikte ultrAslan adını verdiği bağımsız taraftar grubunu kurdu ve Galatasaray’ın en bilinen taraftar grubu haline geldi.

2008 yılında ailesiyle birlikte bayramı Antalya’da geçirmek için yola çıkan, Antalya’ya giderken, direksiyon hakimiyetini kaybederek 34 EH 8025 plakalı otomobili ile Bursa’da İstanbul-Ankara Çevreyolu 15. kilometresinde bariyerlere çarpan Dikmen, hayatını kaybetti.

28 Eylül 2008 günü Şişli Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Hasdal Mezarlığı’na defnedildi. Ölümünden sonra Ali Sami Yen stadındaki eski açık tribününe onun ismi verildi.

Alpaslan Dikmen tribünlerin en sevilen isimleri arasında gösterilirdi.

Galatasaray taraftarları arasında büyük saygınlığı olan Alpaslan Dikmen için taraftarlar, “Alpaslan Dikmen, sanki Superman, sanırsın Batman, ooooooooooooo” adlı bir şarkı bile bestelemişlerdi.

Bir Galatasaray taraftarı olarak ben de söylemek istiyorum; “Sevgimiz sonsuz. Alpaslan Dikmen tribünlerimizde, bestelerde, kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak.”

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here