Ulaştırma Bakanlığı Tartışmalara Noktayı Koydu: 3. Havalimanı 29 Ekim’de Açılacak

0
11
Son Dakika! Ulaştırma Bakanlığı Tartışmalara Noktayı Koydu: 3. Havalimanı 29 Ekim'de Açılacak
Son Dakika! Ulaştırma Bakanlığı Tartışmalara Noktayı Koydu: 3. Havalimanı 29 Ekim'de Açılacak

Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı, 3. havalimanındaki işçi eylemiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada “Çalışanların sağlığı ve rahat çalışma koşullarına sahip olması için Bakanlığımız da çalışma ve denetimlerine devam etmektedir” denildi. Bakanlık, “Havalimanını 29 Ekim’de açamayacaklar” iddiaları üzerine “Milletimize söz verdiğimiz gibi 29 Ekim 2018 Günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile hizmete açılacaktır.” ifadelerini kullandı.

“HAVALİMANINDA YAŞANAN İŞÇİ OLAYLARI TİTİZLİKLE TAKİP EDİLMEKTEDİR”

“3. Havalimanı’nda yaşanan olaylar ve gelinen nokta ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur” ifadeleriyle başlayan açıklama şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük projesi olan ve dünyanın gıpta ile izlediği 3.Havalimanı inşaatında yaşanan işçi olayları Bakanlığımız tarafından da titizlikle ve yakından takip edilmektedir. Temeli atılırken “Bu havalimanını yapamayacaklar”, daha sonra da Gezi eylemlerinde ‘Havalimanı inşaatını durdurun, yapmaktan vazgeçin’ denildi. Bugün ise açılışına sayılı günler kala aynı çevreler ‘Havalimanını 29 Ekim’de açamayacaklar’ iddiası ile milletimizin moralini, çalışanların motivasyonunu bozma gayreti içinde oldukları gözlemlenmektedir. İsmi ne olacak ile başlatılan tartışmalar daha sonra servis olayını gerekçe göstererek bazı marjinal grupların yer aldığı, HDP ve CHP’li bazı milletvekillerinin de destek verdiği bir provokasyona dönüştürülerek farklı bir noktaya çekilmek istenmiştir.

“29 EKİM’DE CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞRİFLERİ İLE HİZMETE AÇILACAKTIR”

Yaşanan bu durum, sadece Türkiye’nin göz bebeği olan projemiz için değil, tüm Türkiye için üzüntü vermiştir. Bu proje Türkiye’nin gurur projesidir ve durdurmaya, engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimize söz verdiğimiz gibi 29 Ekim 2018 Günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile hizmete açılacaktır. Söz konusu olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren İGA’nın tüm yönetim kademesi tarafından, iddia edilen sorunların araştırılması ve varsa bir sorun çözümü için çok yoğun bir mesai harcanmıştır.”You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here