Ukraynalı Julia Shulga: Şampiyon Türk Sporcusu Olmak İstiyorum

0
3
Ukraynalı Julia Shulga: Şampiyon Türk Sporcusu Olmak İstiyorum
Ukraynalı Julia Shulga: Şampiyon Türk Sporcusu Olmak İstiyorum

Otellerde animatörlük ve jimnastik eğitmenliği yapan Julia Shulga, 6 ay önce başladığı muay thai antrenmanlarında performansıyla dikkati çekti. Ukraynalı sporcu, ” Türkiye’yi çok seviyorum. Şampiyon Türk sporcusu olmak istiyorum” dedi.

Antalya Belek’teki bir otelde hem animasyon hem de jimnastik eğitmenliği yapan Julia, turistik tesislerde konaklayan tatilcilerin spor yaparak eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı. Otellerde çalışarak geçimini sağlayan Julia, dövüş sporlarına merakından dolayı muay thai öğrenmeye karar verdi. Yaz döneminde Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün ücretsiz spor okuluna katılan Julia, muay thai antrenmanlarına başladı. Antrenör Yasin Urlu yönetiminde haftanın üç günü Antalya Spor Salonu’nda muay thai çalışan Julia, başarısıyla kısa sürede dikkati çekti.

“TÜRK SPORCUSU OLMAK İSTİYORUM”

Oteldeki mesaisinin ardından Belek’ten yaklaşık 30 kilometre uzaktaki salona halk otobüsüyle gelen Julia, muay thai sporunda başarılı olmak istediğini söyledi. Antalya’yı ikinci vatanı olarak gördüğünü ve Türk vatandaşlığına geçmeyi çok istediğini anlatan Julia, “Türk insanları çok sıcakkanlı ve samimi. Üniversite eğitiminin ardından Antalya’ya yerleşmeye karar verdim. Çünkü Antalya’nın sıcak iklimine ve güzelliklerine hayranım. Burada ülkemde kazanacağım paradan daha fazlasını kazanabiliyorum. Spor benim için çok önemli. İşim gereği haftanın her günü spor yapıyorum ama muay thai antrenmanları beni çok heyecanlandırıyor. Türk pasaportu sahibi ve muay thai sporunda başarılı olmak istiyorum. Türkiye’yi çok seviyorum. Şampiyon Türk sporcusu olmak istiyorum” dedi.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here