Ufuk Sarıca: Kesin Olmasa da Yüzde 90 Çin’e Gideceğiz

0
6
Ufuk Sarıca: Kesin Olmasa da Yüzde 90 Çin'e Gideceğiz
Ufuk Sarıca: Kesin Olmasa da Yüzde 90 Çin'e Gideceğiz

A Milli Erkek Basketbol Takımı Koçu Ufuk Sarıca, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. tur gruplarında 3. hafta mücadelesinde İspanya’yı 71-67 yendikleri mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında, hem Çin’e gitmek hem de gençleştirilen kadrolarıyla İspanya’yı yenmeleri adına önemli bir gece olduğunu belirtti.

İspanya galibiyeti sonrasında liderliğe yükseldiklerinin altını çizen Sarıca, şöyle devam etti: “İki sene önce yola çıkarken hiçbir bahane ortaya koymadan Çin’i hedef olarak belirledik. Bu anlamda bizden desteklerini esirgemeyen federasyonumuza, teknik ekibimize ve oyuncu grubuna teşekkür ediyorum. Çoğu zaman eksik kadroyla oynadık ama şikayet etmedik. Şu anda büyük yol katetmiş durumdayız. Kesin olmasa da yüzde 90 Çin’e gideceğiz diyebiliyoruz. Avrupa ligi ile FIBA arasında herkesi sıkıntıya sokan bir süreç var. Milli takıma oyuncularını gönderen kulüplere de teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara seyircisi de galibiyete önemli katkı verdi, çok teşekkür ediyorum.” Sarıca, kadrolarındaki gençleştirme sonrasında 10-12 senelik bir jenerasyon oluşturmak üzere olduklarına dikkati çekerek, “Önemli olan Dünya Kupası’na gidebilmek. İkisini birden yapabiliyorsanız mükemmel.” ifadelerini kullandı.

“KARTAL ÖZMIZRAK’I TAKIMINA GÖNDERDİK”

Deplasmanda oynayacakları Karadağ maçına da değinen Sarıca, “Karadağ maçı, bu maçın sonucundan bağımsız çok zor olacak. 2 ay önce oynadığımız kadronun aynısı. Bir eksik oyuncuları vardı, onu da getirdiler. Salon zaten atmosfer olarak sıkıntılı. Tabii ki biraz daha rahat gideceğiz. Bugün yenilip gitseydik, baskı altında olacaktık. Böyle maçlardan sonra bazen rahatlama olabiliyor, bunu engellememiz lazım. Mental olarak Karadağ maçına iyi hazırlanmalıyız. Belki birçok kişi bilmiyor ama Kartal Özmızrak’ı oynaması için dün takımına gönderdik. Takımlar da haklı olarak maçlarında oyuncularını istiyor. Hepimiz için sıkıntılı bir süreç. Nasıl sonuçlanacak ben de bilmiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here