UEFA, Türkiye’nin EURO 2024 Adaylık Dosyasını Açıkladı

0
4
UEFA, Türkiye'nin EURO 2024 Adaylık Dosyasını Açıkladı
UEFA, Türkiye'nin EURO 2024 Adaylık Dosyasını Açıkladı

UEFA Yönetim Kurulunun 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına (EURO 2024) ev sahipliği yapacak ülkeyi belirleyeceği 27 Eylül Perşembe günkü toplantısı öncesi, seçim süreci kapsamında adaylık dosyaları kamuoyu ile paylaşıldı. Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, TFFnin EURO 2024’ü düzenlemek için hazırlayıp 26 Nisan 2018’de UEFA’ya sunduğu dosyada organizasyon ile ilgili statlar, ulaşım, hukuki-mali konular ve teknik altyapı gibi 12 başlıkta tüm detaylar yer alıyor.

“ŞAMPİYONAYI DÜZENLEMEYE HAZIRIZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye’nin EURO 2024 dosyasında global bir adaylık vizyonu ortaya koyduğunu belirterek, “Yeni futbolseverlere ulaşmak, ticari gelirleri artırmak ve Avrupa futbolunun sınırlarını genişletmek temel hedeflerimiz. Devletimizin son yıllarda futbol altyapısına yaptığı yatırımlar sayesinde göz alıcı bir şampiyona düzenlemeye şimdiden hazırız.” değerlendirmesinde bulundu.

PERŞEMBE GÜNÜ BELLİ OLACAK

EURO 2024’e ev sahipliği yapma hakkı kazanan ülke, 27 Eylül Perşembe günü UEFA’nın Nyon’daki merkezinde TSİ 15.45’te başlayacak törende açıklanacak.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here