Twitter’da Takipçilerinizden Olabilirsiniz!

0
Takipçilerinizden olabilirsiniz!
Takipçilerinizden olabilirsiniz!

Twitter üzerinden güvenli ortam oluşturma ve sıhhatli irtibatı teşvik etme güzergahındaki devam eden genel çalışmalarımız kapsamında verdiğimiz hizmetin her kısmı ehemmiyetlidir. Takipçi rakamları görülebilen bir özelliktir ve herkesin bu rakamların doğru olduğuna güveninin tam olmasını istiyoruz.

Yıllar süresince gidişatlarında ani farklılıklar gördüğümüz hesapları kilitledik. Böyle gidişatlarda hesap sahiplerine erişiyor ve hesabı doğrulamamaları veya şifrelerini yenilememeleri halinde seans açamayacakları biçimde hesaplarını kilitli yakalıyoruz. Bu hafta dünya çapında kilitli hesapları takipçi rakamlarından düşeceğiz. Netice olarak bir hayli profilde görüntülenen takipçi rakamı düşme olasılığına sahip.

Hesapların çoğu 4 veya 4’ten daha az takipçi kaybedecek. Çok daha geniş rakamda takipçiye sahip olanlar ise takipçi rakamlarında daha ciddi bir düşüş görecek. Bunun kimileri için güç olabileceğini kavrıyoruz, ancak doğruluğun ve transparanlığın süregelen sohbet için Twitter’ı daha emin bir hizmet haline getireceğine inanıyoruz.

En çok ehemmiyete sahip farklılıklar önümüzdeki birkaç gün içinde hakikatleşecek olmakla beraber takipçi rakamları, yüksek hesapları proaktif olarak tanımlama çalışmalarımız kapsamında planlı olarak değişmeye devam edebilir.

Bir hesap neden kilitlenir?

Hesap faaliyetlerinde ani bir farklılık tespit edersek hesabı kilitleyebiliriz ve hesabın hakimiyetinin hala kendilerinde olup olmadığını tanımlamak için hesap sahibiyle bağlantıya geçilebilir. Hesap faaliyetlerindeki bu ani farklılıklar arasında çok rakamda istenmeyen cevap veya mention yapılması, yanılgılı iletişimlerin sevk edilmesi veya hesabın bir mention sonrasında çok rakamda hesap tarafından yasaklanması yer alabilir. Başka servislere ait e-posta – şifre kombinasyonlarının çevrimiçi olarak sevk edilmesi gidişatında da hesap kilitlenebilmektedir. Bilgilerin hesabı tehlikeye attığı düşünülmekte ve hesap sahiplerinden kendi güvenlikleri için şifrelerini değiştirmeleri istenmektedir. Hesapla alakalı bir mesele olmadığı onaylanana kadar hesap kilitlenmekte, hesapların tweet yollamaları veya reklamları görmeleri muhtemel olmamaktadır.

Bu hesaplar genellikle gerçek insanlar tarafından oluşturulmuştur ancak hesabın hala aynı şahıs tarafından hakimiyet edildiği onaylanamamaktadır.

Spam hesaplar bot hesaplar olarak da adlandırılmaktadırlar tipik olarak ilk günden itibaren spam tutumları sergilerler. Bunlar sistemlerimiz tarafından giderek çoğalan basitlikte tespit edilebilmekte ve otomatik olarak kapatılabilmektedir. Twitter’da spam’ı yasaklama çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Niye yalnızca takipçiler? Bu gidişat Tweet, Like ve Retweet’ler için de geçerli olacak mı?

Twitter üzerinden irtibatı daha sıhhatli hale getirme güzergahındaki çalışmalarımız hizmetin tüm doğrultularını içermektedir. Bu aktüelleme servisin en görülür özelliklerinden biri olan ve genellikle hesabın eminliği ile ilişkilendirilen takipçilere odaklanmaktadır. Kilitli bir hesaptan Tweet, Like veya Retweet muhtemel değildir. Reklamlar da gösterilmez.

Bu gidişat Aylık Etkin Kullanıcı MAU veya Günlük Etkin Kullanıcı DAU kriterlerini etkileyecek mi?

Hayır, etkilemeyecek. Kilitli hesapların takipçilerden kaldırılması MAU ve DAU’yu etkilemez. Şifrelerini bir ay içinde yenilemeyen kilitli hesaplar MAU ve DAU’ya dahil edilmez. Bugün yapılan farklılık MAU ve DAU’yu etkilemeyecek, fakat sıhhatli bir bağlantı etrafı sağlama gayretlerimiz güzergahında kaldırdığımız bazı hesaplar kamuya söylenen kriterleri etkileyebilir.

Sizinle Bağlantı Kurmaya Devam Ediyoruz

Bu yeni adım Twitter’ı geliştirmek ve herkesin takipçilerine güvenmesini sağlamak için atılmış bir adımdır. Genel sohbete hizmet etme emelimizle devam ederken yapacağımız en yeni aktüellemeler hakkında bilgi sahibi olmak için @Twitter ve @TwitterSafetyhesaplarını takip edebilirsiniz.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here