Türkiye’de Önerdiğimiz En Kaliteli Kapalı Halı Saha Listesi

0
3
kapalı halı saha kızıltaşspor

Kapalı halı saha yapımı söz konusu olduğunda işçiliğin önemi devreye girer. Verilen hizmetin kalitesi, işçilik ve ekibin kalitesiyle doğru orantılıdır. Sahanın yapımı sırasında kullanılan demir aksamlar, suni çim, zemin özellikleri, saha ekipmanları bir bütündür. Bu bütünde kaliteye önem veren firmalar yaptıkları işlerle farkını ortaya koymaktadır. Sahaların iyi bir saha olarak geçmesi için her detayına dikkat edilmelidir. Bunun içinde işinde uzman bir firmayla çalışmak gerekir. Çalıştığınız firma ne kadar çok referansa sahipse sizler için o kadar iyidir. Peki kapalı halı sahanın bu kadar önemli olmasının nedeni nedir? Bu sahaları farklı kılan nedir? En iyi sahaların özellikleri nelerdir? Hepsi ve daha fazlasına sizler için değindik.

Kapalı halı saha nedir?

Her kitleye ve yaşa hitap eden karma kullanıma uygun bir spor kompleksidir. Kapalı halı sahaların bu kadar gündemde olmasının nedeni, her mevsim şartlarına adapte olmalarıdır. Birçok halı sahanın problemi kış aylarında spor aktivitelerine imkan veremeyişidir. Fakat bu sahalarda durum böyle değildir. Yaz aylarında ise hem futbolcuları serinletecek hem de suni çimlerin ömrünü uzatacak uygulamalar geliştirilmiştir. Suni çim bütün sahaların vazgeçilmez bir parçasıdır. Sahanın kullanışı için suni çimin kaliteli olması gerekir. Aksi takdirde çimin yapısı çok kısa sürede bozularak, saha kullanılamaz bir hale gelebilir. Kapalı halı sahaların diğer sahalardan farkı her mevsim kullanılabilir olmasıdır. Örneğin açık halı saha kışın spor faaliyetlerinin yapılmasına imkan tanımaz. Ayrıca bu sahalar işlevlerine göre birçok spor türünün oynanmasına izin verir. Bütün özellikleri kıyaslandığında kapalı halı saha yapımı çok daha iyi bir tercih olacaktır. Elbette burada sahayı yaptırdığınız firmanın da büyük önemi bulunur. Sahanın yapılışında kullanılan malzemelerin sertifikalı olması gereklidir. Kahramanmaraş kapalı halı saha konusunda uzmanlaşan ekibiyle Türkiye’de isim yapmıştır. Burada hizmet veren firmaların tamamı Türkiye’deki her şehirde kapalı halı saha yapmaktadır.  Firmanızı seçerken araştırmalarınızı bu şehirde hizmet veren firmalar üzerine yoğunlaştırabilirsiniz.

İyi bir kapalı halı sahada bulunması gereken özellikler

Kapalı halı saha yapımı için dikkat edilmesi bazı özellikler bulunur. Bu özelliklerin başında kullanılan malzemeler gelir. Malzemeler TSE kalite belgelerine uygun olmalıdır. Böylelikle sahanın uzun ömürlülüğü garantilenmiş olur. Suni çim konusunda kesinlikle iyi firmalarla çalışılmalıdır. İyi bir halı sahada suni çim kaliteli olmalıdır. Sahanın işçiliği uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Eğer mümkünse halı sahanın içerisine sulama sistemi yer almalıdır. Yapılan saha ISO sertifikasına sahip olmalıdır. Halı sahalarda kullanılan saha ekipmanları kaliteli yerlerden satın alınmalıdır. Skor board tabelası dahil olmak üzere birçok ekipmanı aklınıza getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra iyi bir saha her mevsim sporcuların oynamasına uygun olmalıdır. Zaten bu nedenle kapalı halı sahalar tercih edilmektedir.

Sahalarla ilgili merak edilen bir diğer konu saha yapım maliyetidir. Bir sahanın maliyeti, içerisinde kullanılan malzeme türü ve miktarına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda sahaların büyüklüğü de maliyeti etkileyen bir diğer kriterdir. Maliyeti etkileyen diğer özellik suni çimin kalitesi ve boyutudur. Zemin döşemesi ise işçiliğin kalitesini göstermektedir. Spor etkinlikleri için en sağlıklı ortam böyle oluşturulur. Tercih edeceğiniz firmalarda kullanılan zemin malzemesine dikkat etmelisiniz. Sağlığınız için önemli olan bu husus özellikle gençler ve çocuklar söz konusuysa üzerinde durulmalıdır.

Günümüzde birçok kişi spor komplekslerinde yanlış kullanılan yer zeminleri yüzünden yaralanmaktadır. Bunun önüne geçmek için sahanızı güvenilir firmalara yaptırmalısınız. İyi bir saha kullanıcılarını yaralayacak zemin kaplamasından oluşmamalıdır. Güvenlik açısından teknik şartnameye uygun bir şekilde yapılmalıdır. Sahanın üst brandasının uygun yükseklikte olması gerekir. Ailelerin de burada vakit geçireceği düşünülerek, saha genişliğinin standartlara uygun yapılması şarttır. Saha içerisinde kullanılan dolgu malzemeleri kaliteli olmalıdır.

İyi bir sahanın olmazsa olmazı teknik şartnamedir. Eğer firma teknik şartname kapsamında çalışıyorsa işini tamamen profesyonel olarak yapıyor demektir. Halı saha teknik şartnameleri içerisinde sahanın boyutları, çim halının kalınlığı, kullanılan malzemeler, demir aksamlar ve daha birçok detay yer alır. Bu şartnameler aynı zamanda firmanın ISO kalite standartlarına uygun olarak çalıştığının göstergesidir. Diğer yandan TSE-TSEK kalite belgelerinin bulunup bulunmadığını bu sayede öğrenebilirsiniz.

Halı saha projesinin önceden çizilmesi sahanın başarısını arttıran faktörlerden birisidir. Sahanın boyutuna uygun suni çim ayarlamaları yapılmalıdır. Zemin kotunda bir sıkıntı söz konusuysa düzeltilmelidir. Projede meydana gelebilecek aksaklıkları önlemek amacıyla gereklidir. Ayrıca projenin zamanında başlamasını ve bitmesini sağlar. Firmalar içi iyi bir kapalı halı saha yapmak önemli olduğu kadar, işi zamanında teslim etmek de o kadar önemlidir. İyi bir sahanın kalitesi aslında zaman içerisinde daha iyi anlaşılır. Öncelikle her sahanın bakıma ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Seçtiğiniz firma size sahanın bakımı konusunda da destek olmalıdır. Çünkü kendi yöntemlerinizle saha bakımını yapmak, suni çimlerin ömrünü azaltabilir. Kesinlikle tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir.

Halı sahanın size olan uzaklığı diğer bir göstergedir. Bilindiği üzere şehir merkezine yakın olan sahalar konumundan dolayı daha çok tercih edilir. Ulaşım yönünden kar etmenizi sağlayan bu tür sahalar iyi planlanan sahalar arasında yer alır. Yer seçimi sahalar için çok önemlidir. Ayrıca sahanın yapılacağı zeminin 0 kotunda olması gerekir. Eğer zemin uygun şartlarda değilse kazı-dolgu işlemleri yapılarak düzeltilir. Bazı firmalar bu hizmeti de vermektedir. Sahayı yaptırmak istediğiniz yerden eminseniz firmalar ile bu konuda iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sahanın yapıldıktan sonra bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Suni çimler özellikle sıcak havalarda sertleşebilir. Futbolcuların krampon ayakkabıları da suni çimi ezmektedir. Bunun için önerilen sulama sistemiyle çimin bakımını yapmak mümkündür. Oyuncuların serinlemesine olanak veren bu sistem yok ise havalandırmalar konulmalıdır. Halı sahanın serin olması oyuncuların verimliliğini arttıracaktır.

Müşteri memnuniyeti için sahanın içi her daim temiz tutulmalıdır. Oyuncuların kullanacağı soyunma odaları ve duşların hijyenine dikkat edilmelidir. Bu sayede hem çevreyi kirletmeyen hem de sağlığı olumsuz yönde etkilemeyen sahalar iyi sahalar olarak geçer.

İyi bir kapalı halı saha ancak iyi bir firmanın elinden çıkabilir. Bu yüzden sahanızı yaptırmak istediğiniz firmayı çok özenle seçmelisiniz. Öncelikle seçtiğiniz firma yaptığı işin kesinlikle arkasında durmalıdır. Sahanın bakımlarını düzenli olarak yapabilmelidir. Zemin kotu doğru değilse bunu düzeltmek konusunda destek olmalıdır. En önemlisi beklenmedik bir durumda hemen müdahale edebilecek deneyime sahip olmalıdır. Yaptığı işin bütün hatalarını üstlenerek, profesyonellik çerçevesinde en iyi sahayı yapan bir firma ile çalışmalısınız. Aksi takdirde karşılaştığınız bir malzemenin ömrünü yitirmesi durumunda çaresiz kalabilirsiniz. Sahalarınızın uzun ömürlü, kullanıcılarınızın ise memnun olmasını istiyorsanız bu hususlara dikkat etmelisiniz. Bizlerde sizler için işinin arkasında duran firmaları araştırmakla başladık. Dilerseniz bu konuya değinmeden önce neden halı sahaları tercih ettiğimizden bahsedelim. Ardından listemize göz atarak sizlerde halı saha yapan firmalarla tanışma fırsatını bulabilirsiniz.

Kapalı halı sahayı neden tercih ederiz?

Spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmek için yaz-kış kullanılabilen sahalara ihtiyaç duyarız. Özellikle futbolcular için bu durum bir zorunluluktur. Her yaştan insanın aktivitelere katılabileceği bu sahalar sağlık için önemlidir. Sporsuz bir hayat ileride büyük sağlık problemleriyle karşılaşmamıza neden olur. Halbuki yalnızca kendimiz için değildir. Çocuklarımızı da küçük yaştan itibaren spora yönlendirmeliyiz. Bütün bu etkenler düşünüldüğünde iyi bir halı sahanın gerekliliği ortaya çıkar. Peki bu sahaları nereden temin edebiliriz? Eğer evinizin yakınlarında bir halı saha yoksa bu konuda firmalara büyük iş düşüyor. Belediyelerin spor konusunda önem vermesi ve halkın isteklerine uygun bir spor kompleksi sağlaması gerekir. Bunun yanı sıra hemen her üniversite kampüsünde açık ve kapalı sahalar bulunmalıdır. Spor gençlerin derslerindeki verimliliğini arttıran, onların enerjilerini atmasını sağlayan harika bir fırsattır. Bu yüzden de kapalı halı sahaları tercih ederiz. Futbol, tenis, voleybol, basketbol vb. sporların yapılmasını desteklemesi yönüyle sahalar biçilmez bir kaftandır. Hemen her spor türü için farklı sahalar tasarlansa bile kapalı halı saha hepsine olanak veren tek türdür.

Türkiye’nin en iyi halı sahaları

Türkiye’de hizmet veren birçok saha yapan firma vardır. Fakat bunlar içerisinde en doğru olanı seçmek gerekir. Bunun için firmaların verdikleri hizmetleri araştırmalısınız. Ayrıca ihtiyacınıza yönelik doğru firmayı bulmak için onlarla iletişime geçmelisiniz. Sahanızın büyüklüğü, içerisinde kullanılan malzemeler ve daha fazlası hakkında sorularınızı yöneltebilirsiniz. İlk önemli soru sahanın nerede olmasını istediğinizdir. Zemin özelliklerinin saha için uygun olduğundan emin olmalısınız. Eğer zemin kotu saha için uygun değilse, iletişime geçeceğiniz firmadan düzeltme talebinde bulunabilirsiniz. Bilindiği üzere eğimli arazilerde spor faaliyetlerinde bulunmak imkansızdır. Bu yüzden zemin kotu çok önemlidir. Öte yandan ihtiyaçlarınız için hangi saha türünü istediğinize emin olmalısınız. Eğer yaz-kış kullanılabilir, bütün spor faaliyetlerine imkan veren bir kompleks istiyorsanız kesinlikle doğru tercihte bulunmuşsunuz demektir. Sonuç olarak firmanızı seçerken en doğru tercih için birebir iletişime geçmenizde fayda vardır. İstediğiniz halı sahanın özelliklerini firmanıza ileterek halı saha maliyeti konusunda detaylı cevap alabilirsiniz. Halı saha maliyetleri firmadan firmaya değişiklik gösterir. KızıltaşSpor gibi güvenilir hizmet veren firmalar hem sizin haklarınızı korur hem de kalite standartlarından ödün vermez.

Türkiye’nin Doğusundan Batısına hizmet veren, uzman ekibiyle işinin hakkını veren firmaları sizler için listeledik. Eğer saha yaptırmak istiyorsanız bu listeye muhakkak göz atmalısınız. Kahramanmaraş kapalı halı saha yapan firmalardan destek alabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için firmalarla doğrudan irtibata geçebilirsiniz. İşte Türkiye’nin en iyi halı sahaları!

1.       Kızıltaş Spor Firması

2001 yılından beri işçiliği konusunda kendini kanıtlayan KızıltaşSpor firması, 2014 yılında kurumsal bir şirket olarak hizmet vermeye başlamıştır. KızıltaşSpor Kahramanmaraş kapalı halı saha konusunda farkını koyan şirketlerden bir tanesidir. Sektöründe 20 yılı aşkın süredir hizmet vermesinin yanı sıra birçok yeniliği ülkemize getirmiştir. Kapalı halı sahalarda kullandığı sulama sistemiyle bir ilk yaratan firma, işçiliğe ve kaliteye çok önem veriyor. Başarısını ise müşteri ilişkilerinin kuvvetli olmasıyla taçlandırıyor. Günümüzde sahaların mimarı olan anılan KızıltaşSpor yaptığı işin arkasında duran nadir firmalardandır. Kahramanmaraş kapalı halı saha denildiğinde akıllara gelmesinin yanı sıra bütün Türkiye’de hizmet vermektedir. Yüzlerce referansı bulunan firma Türkiye’nin en başarılı kapalı halı saha yapan firması olmuştur. Hizmetleri bunlarla da sınırlı değil. Açık halı saha yapımı, teniskort yapımı, çok amaçlı saha yapımı, voleybol ve basketbol sahası yapımı, peyzaj-dekorasyon ve oyun alanları yapımı konularında da kendini ispatlamıştır. İşindeki tecrübesiyle müşterilerini her daim memnun eden KızıltaşSpor ailesi kesinlikle saha yapımında en doğru tercihtir. Ulaşmak için tıklayınız.

2.       Dizayn Spor

Sportif yapılar inşa eden Dizayn Spor, spor zeminlerini üretmektedir. İşini sevgiyle yapan firma aynı zamanda saha yapımı konularında tecrübelidir. Firmanın önemsediği müşteri memnuniyeti, zamanında teslim ve kalite konuları onları başarılı bir firma yapmıştır. Verdikleri hizmetin sonuna kadar arkasında duran Dizayn Spor bütün spor tesisleri için hizmet vermektedir. Spor alanlarını yeniden inşa eden firma aynı zamanda AR-GE çalışmalarına önem veriyor. Bir sorun ile karşılaştıklarında çözüme odaklanmaları en güzel özellikleri diyebiliriz. Ayrıca son derece disiplinli çalışan bir ekibe sahipler. Firmalarla iletişime geçmek için tıklayınız.

3.       Reform Sports Firması

Tesislerde yüksek kaliteyi önemseyen bu firma verdiği hizmetlerde güvenliğe çok önem veriyor. Kalite standartlarına uygun işler yaparak en iyi kapalı halı saha yapan firmalardan birisi olmuştur. 22 yıllık bir geçmişe sahip olan firma kendi suni çim halısını üretmektedir. Spor zeminleriyle birlikte dekoratif çimlere kadar birçok alanda hizmet vermektedir. Reform Sports 9000’i aşan tesisiyle profesyonel hizmet için tercih edebileceğiniz adrestir. Kapalı halı saha yapımı için tıklayınız.

4.       Spor Yapı

2006 yılından itibaren sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Sunduğu hizmetlerin arkasında duran Spor Yapı ürünleriyle farkını ortaya koymuştur. Kapalı halı saha yapımının yanı sıra nizami saha, açık halı saha, tenis kortu yapımı gibi alanlarda da hizmet vermektedir. Kullandığı çelik konstrüksiyonların kalitesiyle güven veren bir firmadır. Ortaklarıyla birlikte bayiliğini yaptığı Reform Sports ile başarılı projeler gerçekleştirmiştir. Halı sahalar konusunda yetkili ekibiyle harikalar yaratan firmalardan birisidir. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

5.       FiruzeSpor

Teknolojiye her anlamda yatırım yapan ve çağın hep ilerisine yönelen Firuzespor kendini mütemadiyen geliştirmektedir. Zamana karşı yenilmeyen yapılarıyla, saha içerisinde kullandığı halıların kalitesiyle, verdiği hizmetin arkasında duruşuyla dikkat çekmiştir. Uzman ekibiyle çalışan firma, zamanı ve kaliteyi her şeyden daha çok önemsiyor. Aldığı işin hakkını vererek işi zamanında teslim etmek konusunda oldukça hassas davranan bir firmadır. Bu yönüyle saha yapımı konularında tercih edebilirsiniz. İletişime geçmek için tıklayınız.

6.       ReisSpor

Diğer firmalardan farklı olarak mini saha, Japon saha ve Hentbol sahası gibi çeşitli hizmetler veren firmadır. Sporcular için en uygun tesisi üretmeyi amaçlamaktadır. İşinde tecrübeli ekibiyle müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefler. Tasarım, yapım ve montaj aşamalarında zamanı önemseyen firma müşteri ilişkilerinde de oldukça iyidir. Saha türü için hizmet veren ReisSpor birçok şehirde referansa sahiptir. Sorularınız için tıklayınız.

7.       Karaca Sport

Halı saha yapımı konusunda deneyimli ekibiyle hizmet veren Karaca Sport halı sahanın özelliklerine çok dikkat etmektedir. Her mevsim kullanılabilen kaliteli halı sahalar yapmaktadır. Yaptığı işin arkasında duran Karaca Sport aynı zamanda halı sahaların bakımıyla da detaylı olarak ilgileniyor. Müşterilerinin memnuniyetine her zaman önem veren bu firmayı tercih edebilirsiniz. Firmanın müşterilerine özenli davranması ve daha öncesinde yaptığı halı sahalar kesinlikle güven vermektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

8.       İstanbul Halı Sahaları

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve bir halı sahaya ihtiyacınız varsa bu siteye başvurabilirsiniz. İstanbul’da bulunan bütün halı sahaları listeleyen site, aynı zamanda halı sahaların iletişim bilgilerini de sunuyor. Özellikle yaz-kış demeden sıklıkla tercih edilen kapalı halı saha bilgisine bu sayede ulaşabilirsiniz. Sahanın hangi saatlerde müsait olduğunu veya hangi günler boş olduğunu öğrenmek için halı saha yönetimiyle iletişime geçebilirsiniz. Spor komplekslerinin yerlerini öğrenerek sizlerde faaliyetlere katılabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayınız.

9.       İntegral Sports

Kaliteli ürünler kullanan İntegral Sports en iyi saha hizmetini veren firmalardan birisidir. Müşteri memnuniyetini önemseyen, teknolojik gelişmeleri takip eden, uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Diğer firmalardan farklı olarak Rugby sahaları yapımı hizmetini vermesiyle dikkat çekmektedir. Ayrıca zemin kaplama gibi konularda başarılı projeler gerçekleştirmiştir. En iyi kapalı halı saha yapımı için tıklayınız.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here