Türk Sanat Müziği Günü

0
41

Tarihte 2012 yılının 27 Mart günü, sevilen sanatçılarımızdan Onur Akay sosyal medyadan bir öneride bulunmuştur. Önerisinde, Zeki Müren‘in doğum günü vesilesiyle her yılın 6 Aralık tarihinin Türk Sanat Müziği Günü olarak kutlanmasını söylemiştir. TRT ekranlarında da yaptığı öneri kabul edilmiştir. Olay basında büyük ses getirmiştir. Bu tarihte her yıl sanatçılar ve korolarla kutlanma yapılmaktadır.

Onur Akay’ın,

Tweet paylaşımı :

”Şiir,Tiyatro günü gibi birçok gün var,Türk Sanat Müziği Günü yok ! Zeki Müren‘in doğum günü 6 aralık Türk Sanat Müziği günü olarak kutlansın.”

Facebook paylaşımı :

”Şiir, tiyatro günü gibi birçok gün var ve kutlanıyor. Neden Türk Sanat Müziği Günü yok ??? Benim önerim Zeki Müren‘in doğum günü 6 Aralık Türk Sanat Müziği Günü olsun Ne dersiniz ??? Devlet korolarının, konservatuvarların konserleriyle, TRT sanatçılarımızın canlı yayınlarıyla ,musiki cemiyetlerinin ve sanatçıların konserleriyle, en güzel şarkılarla,fasıllarla kutlansın.Televizyonlar programlarına Türk Sanat Müziği Sanatçılarını konuk alsın,Haber olsun ve kendi öz müziğimiz genç kuşaklara tanıtılsın bu işin peşini bırakmayacağım,köşemde yazıp Mesam ve Kültür Bakanlığına taşımayı düşünüyorum…


You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here