Trabzonspor’un Genç Oyuncusu Yusuf Yazıcı: Fenerbahçe Galibiyetini Unutamıyorum

0
Trabzonspor'un Genç Oyuncusu Yusuf Yazıcı: Fenerbahçe Galibiyetini Unutamıyorum
Trabzonspor'un Genç Oyuncusu Yusuf Yazıcı: Fenerbahçe Galibiyetini Unutamıyorum

Devre arası hazırlık çalışmalarını Antalya Belek’te sürdüren Trabzonspor’da Yusuf Yazıcı basın toplantısı düzenledi. Takıma katılan genç futbolcular hakkında konuşan Yazıcı, “Genç arkadaşlarımızın adına hem Trabzonspor yönetimine hem de Ünal hocaya teşekkür etmek istiyorum. 19 genç arkadaş kampımızdaydı. Onlar adına çok mutluyum. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. İnanıyorum ki Trabzonspor’a uzun yıllar hizmet edecekler. Buradan eğer Avrupa’ya transfer olmak istersem önce bütün taraftarın helalliğini alıp formanın hakkını vermiş olarak ayrılmak istiyorum. Benim de hayalim Avrupa’da futbol oynamak. Olması da gerekiyor. Şartlar oluşursa Trabzon şehrini Avrupa’da temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“FUTBOL SADECE FİZİKSEL DEĞİL”

Futbola herkesin sadece fiziksel olarak baktığını anlatan Yusuf Yazıcı, “Ama işin içinde fiziksel değil psikolojik olarak daha fazla olduğunu görüyoruz. Baskıyı kaldırmak zorundasın. Güçlüysen kaldırabiliyorsun. Ben de psikolojik olarak destek alıyorum. Hayallerim hedeflerim var. Bu doğrultuda kendimi geliştiririm. En iyi seviyeye çıkmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“BURADAN AYRILIRSAM EN İYİ KULÜPLERDE OYNAMAK İSTİYORUM”

Trabzonspor’dan ayrılırsa en iyi kulüplerde oynamak istediğini söyleyen Yazıcı, “Hedeflerim bu doğrultuda. Tek düşündüğüm konu şu an Trabzonspor’un başarısı. İkinci yarıda çok daha iyi yerlere nasıl getiririz onu düşünüyorum. Avrupa’da oynayacağım takımların çok iyi olacağına inanıyorum” diye belirtti.

“TRABZONSPOR BİR KULÜPTEN DAHA FAZLASI”

Trabzonspor kulübü bir kulüpten daha fazlası diye konuşan Yazıcı, “Mahallede, sokakta ve otobüste dolmuşta bütün insanlar Trabzonspor’u yaşar. Böyle bir kulüpte kaptanlık yapmak gurur verici bir durum. Bu sorumluluğu bana veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra daha ağırbaşlı bir Yusuf Yazıcı göreceksiniz. İnanıyorum ki en güzel şekilde yapmaya çalışacağım. Futbolcu her anlamda kendini geliştirmesi gerekiyor. Futbol dışında da beslemesi gereken konular oluyor. Aynı zamanda beden eğitimi spor fakültesinde okuyorum. Orada da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Sınavlarım olduğu için ödev yapıyordum o ara. Futbolculara karşı bir algı var. Sadece futbolla kendini geliştiriyorlar diye. Benim düşüncem, benim fikrim genç arkadalar için rol modeliz. En iyi şekilde örnek olmamız gerekiyor. Bilgi güçtür. Kendimize sınır koymamamız gerekiyor. Bende kendimi geliştirmeye çalışıyorum” açıklamasını yaptı.

“OLCAY ABİYİ ÇOK SEVİYORUM”

Yönetimin verdiği kararlara saygı duymaları gerektiğini dile getiren Yusuf Yazıcı, “Olcay abi geldiğinden beri bana ve genç arkadaşlara örnek oldu. Ben de bazı konuları ondan öğrendim. İnşallah hakkında hayırlısı olur. Ben onu çok seviyorum. İnşallah her şey gönlünce olur” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE GALİBİYETİNİ UNUTAMIYORUM”

Unutamadığı maç ve gol sorusuna cevaplayan Yusuf Yazıcı şu ifadelere yer verdi: “Benim en beğendiğim gol Rodallega’nın Kasımpaşa’ya attığı gol. Unutamadığım galibiyetse Fenerbahçe galibiyeti.”Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here