Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ersun Yanal ile Ünal Karaman’ı Kıyasladı

0
8
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ersun Yanal ile Ünal Karaman'ı Kıyasladı
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ersun Yanal ile Ünal Karaman'ı Kıyasladı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, beIN Sports ekranlarında gündemi değerlendirdi. Ahmet Ağaoğlu, “Bazı takımların yeni yaşamaya başladığı ekonomik sorunları biz 8 ay önceden görerek buralara geldik. O konuda bir adım öndeyiz. Geldiğimizde 35 milyon euro’luk bir kadro vardı ama son 4 maçta mücadele eden kadronun maliyeti 11 milyon euro.” dedi.

“TÜM YAŞANTIMIZI BIRAKTIK”

Ağaoğlu, “Bu iş, özellikle bu yaşta girilecek, katlanılacak bir sıkıntı değildi. Başladığımızdan beri ne yattığımız yeri biliyoruz, ne aile hayatımız kaldı, ne özel hayatımız… Psikolojinizden ödün veriyorsunuz ama halen akıl sağlığım yerinde. 24 saat çalışmanız gerekiyor. Bir oradasınız, bir buradasınız… Uyandığımda nerede uyandığımı algılamam 15-20 saniye sürüyor. Sadece ben değil, yönetimdeki arkadaşlarımız da öyle. Bıraktık yani tüm yaşantımızı. Demek ki bize de bu kısmet olacakmış.” diye konuştu.

“ONUR VE BURAK’IN ALACAĞI TOPLAM 4 MİLYON EURO”

Ağaoğlu, “Bizimle birlikte omuz omuza savaşacak bir insana ihtiyacımız vardı. Bu yüzden 1992’den beri tanıdığım Ünal Karaman’ı tercih ettik. Aylık maaşı sadece 150 bin TL. Biz sadece Ersun Yanal ve yardımcılarına 12 milyon TL tazminat ödedik. Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz’la alakalı karar verildi. Süresiz kadro dışı bırakıldılar. Bu bir yönetim kurulu kararıdır ve o karar uygulanıyor. Bitti. Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz’ın birikmiş alacağı 4 milyon euro. 4 Ocak tarihine kadar ödenir, isteyen kulüp varsa teklifini yapar ve teklif görüşülüp karara bağlanır.” ifadelerini kullandı.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here