Tokat Attığı Başkanı Tehdit Eden Aziz Yıldırım Hakkında 6 Aya Kadar Mapus İstemi

0
Tokat Attığı Başkanı Tehdit Eden Aziz Yıldırım Hakkında 6 Aya Kadar Mapus İstemi
Tokat Attığı Başkanı Tehdit Eden Aziz Yıldırım Hakkında 6 Aya Kadar Mapus İstemi

İstanbul Kadıköy’de, Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe arasında 7 Mayıs 2017 tarihinde oynanan basketbol maçı öncesinde Fenerbahçe Kulübü daha önceki Başkanı Aziz Yıldırım, konut sahipliği yapan Yakındoğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör’e tokat attı. Darp raporu alan Işık Eyigüngör, darp ve tehdit edildiği bahanesiyle Aziz Yıldırım’dan davacı oldu. Aziz Yıldırım hakkında “isteyerek yaralama” kabahatinden 1 seneye kadar dava açılırken, Işık Eyigüngör hakkında ise “isteyerek yaralamaya girişim” kabahatinden 9 aya kadar mapus cezası istemiyle dava açıldı.

PARMAĞINI SALLAYARAK TEHDİT ETTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı aynı hadiseye ait Aziz Yıldırım hakkında “kolay tehdit” kabahatinden de başlatılan soruşturma bitirildi. Hazırlanan iddia belgesine göre, münakaşada Fenerbahçe Kulübü Daha Önceki Başkanı Aziz Yıldırım, konut sahipliği yapan Yakındoğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör‘e tokat attı. Yıldırım, parmağını sallayarak, “Bitireceğim seni daha da beter yapacağım” dedi. Fenerbahçe Kulübü’nün yöneticilerinden Ali Cenk Başak da Eyigüngör’e “Seni tamamlayacağım, daha beter yapacağım göreceksin” diyerek, tehdit etti.

Maç bittikten sonra söyleme yapan Aziz Yıldırım, “Geldim, gereğini yaptım, bundan sonra daha aşırısını da yapacağım.” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN HAKLARINI GÖZETMEK İSMİNE SÖYLEDİM”

Aziz Yıldırım savcılık ifadesinde maç evveli tehdit hadisesinin yaşanmadığını söyleyerek, Fenerbahçe’nin haklarını koruma ismine söylenen bir söylem olduğunu kaydoldu. Yıldırım, tehdit maksadı olmadığını belirterek, yargılamaları reddetti.

6 AYA KADAR MAPUSU İSTENDİ

Savcılık kuşkulular Aziz Yıldırım ve Ali Cenk Başak hakkında “kolay tehdit” kabahatinden ayrı ayrı 6 aya kadar mapus cezası istedi. İddia Belgesi, sevk edildiği duruşma tarafından kabul edildi.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here