Tırnak Nasıl Hızlı Uzatılır Bakım Önerileri Nelerdir?

0
Tırnak nasıl süratli uzatılır bakım teklifleri nelerdir sirke ve tuzu karıştırırsanız
Tırnak nasıl süratli uzatılır bakım teklifleri nelerdir sirke ve tuzu karıştırırsanız

Tırnaklarım çok hızlı kırılıyor neden? Kuaföre gidip manikür yaptırsam da tırnaklarım niçin uzamıyor? Tırnak bakımı nasıl yapılır? Evde tırnak bakımı yapmak için neler gerekir? Tırnak nasıl hızlı uzar? Sorularını ellerine itina gösteren her kadın sormuştur. Bizlerde bugün bu meselenize derman olabilmek ismine muhteşem bir içerik hazırladık. Özellikle sirke ve tuzun mucizesine inanamayacaksınız.

HIZLI TIRNAK UZATMA YÖNTEMLERİ

-Sağlıksız beslenme ve az su tüketmek tırnakların güçsüz kalarak kırılmasına neden olur. Varsa sağlık meselelerinin giderilmesi ve doğru beslenme programı tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar. Beslenmenize önem göstermezseniz, tırnak bakımı hatasız olsa bile tırnaklardaki zayıflama ve kırılmayı önleyemezsiniz. En önemli kural dengeli ve öğün atlamadan sağlıklı beslenme.

Yuvarlak kesilerek törpülenen tırnak, küt kesime göre daha hızlı uzar.
Tırnaklarınızı suda bekletmek tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar. En yaygın kullanılan hızlı tırnak uzatma yöntemi olan suda bekletme, tırnakların yumuşayarak kırılmasına neden olur. Tırnakları kuvvetlendirmek ve daha parlak görünmesini sağlamak için suyun içine bir kaç damla limon damlatmanızı öneriyoruz.

-Aralıksız oje kullanmak, tırnakların gücünü kaybetmesine neden olur. Haftada 2 gün oje sürmeyin ve tırnaklarınızı dinlendirin. Oje sürmeden önce kuvvetlendirmek için kesinlikle top coat kullanın.

Sirke ve tuzu karıştırarak tırnaklarınıza sürmek uzamayı hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Limon suyu, zeytinyağı ve menekşe yağını karıştırarak tırnaklarınıza sürmek hem tırnakların hızlı uzamasını sağlar hem de beslenip kuvvetlenmesine destek olur.

Muz, portakal, elma kabuğu ile tırnaklarınızı ovun. Meyve masajı, tırnak etlerini uyarır ve tırnak uzamasını hızlandırır.

-Tırnaklarınızı zorlayan hareketlerden kaçının. Uzayan tırnaklar kırılgan yapıya sahiptir. Tırnak kenarlarında oluşan et parçalarından rahatsızlık hissediyorsanız vazelin sürerek ıslatın. Tırnağa hasar vermeden tırnak etrafında oluşan ölü parçaları kesin.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here