Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

0
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarı zorlu bir hastalıktır ve genellikle ayaklarda oluşur. Tırnak mantarı ile mücadelede öncelikle bir cilt doktoruna görünmeli ve uygun tedaviye zaman kaybetmeden başlamalısınız.

Tırnak mantarına ilaçlarınız fayda etmiyorsa yada evde çözüm bulmak zorundaysanız sizlere vermiş olduğumuz bitkisel tırnak mantarı çözümlerine göz atabilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan tariflerin herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Bitkisel Tırnak Mantarı Tedavisi

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla çay ağacı yağı

Antiseptik özelliği bulunan çay ağacı yağı, enfeksiyon sonucu oluşan tırnak mantarlarında başarılıdır. Çay ağacı yağı ve zeytinyağını karıştırıp pamuk yardımıyla mantar bulunan bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra pamuğu mantarın üzerinden alın ve temiz bir diş fırçası ile mantarlı bölgeyi fırçalayın. Günde 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Tedaviyi uygularken tırnaklarınızın uzun olmamasına ve uygulama sonrasında tırnağın nemli kalmamasına özen gösterin.

Tırnak Mantarına Bitkisel Yağlarla Çözüm

  • 2 damla kekik yağı
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Antiseptik özellikte olan kekik yağı, tırnak mantarında bulunan mikrop ve parazitleri gidermede etkilidir.  Kekik yağı ve zeytinyağını karıştırıp mantar bulunan bölgelere uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın ve tırnak diplerini iyice kuruladığınızdan emin olun. Günde 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

Tırnak Mantarına Doğal Çözüm

  • 1 çay kaşığı beyaz sirke
  • 1 çay kaşığı sarımsak yağı

Malzemeleri karıştırıp mantar bulunan bölgeye sürün. Ardından yağı sürdüğünüz bölgeyi bandajla sarıp 2 saat kadar bekleyin. Bu uygulamayı her gün tekrarlayarak mantarın iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Tırnak Mantarına Zeytin Yaprağı Çözümü

  • 1 avuç zeytin yaprağı
  • Yeteri miktarda su

Kaynamış suya zeytin yapraklarını atıp demleyin ve ılıdıktan sonra mantar bulunan bölgeyi suya daldırıp 10 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Oldukça basit bir şekilde uygulanan bu yöntemde zeytin yaprakları antibiyotik görevi üstlenecektir.

Tırnak Mantarına Elma Sirkesi Çözümü

  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Malzemeleri karıştırıp tırnak mantarı bulunan bölgeye sürün ve gazlı bez yardımıyla sarıp yarım saat kadar bekletin. Ardından bölgeyi temizleyip pamuklu çorap giyin. 2 hafta boyunca her gün tekrarlayabilirsiniz.

 

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here