Tıbbi Profesyonel Robot

0
23

İlk Kez, bir Robot Tıbbi Lisans Sınavını Geçti

Uzmanlar, genel olarak, Al yapay zekasının akıllı olmayı düşünmeden önce bir dizi teste tabi tutmak zorundadır. Ve bu hala bir ilerleme halindeyken, AI başka tür testler yaparak meşgul olmuştur.

Örneğin, Çin’de AI destekli bir robot olan Xiaoyi, geçtiğimiz günlerde ulusal tıbbi lisans incelemesini ele geçirdi ve geçti, böylece bunu yapan ilk robot haline geldi. Robot 456 puan alarak sınavı geçti bu sınavı geçmek için 390 puan gerekli Xiaoyi ise işaretleriyle 96 fazla puan aldı.

Önde gelen Çin AI şirketi iFlytek Co Ltd tarafından geliştirilen bu robot, hasta bilgilerini yakalamak ve analiz etmek için tasarlandı. Şimdi, Xiaoyi’nin lisanslı bir pratisyen olabilmesi için yeterli tıbbi bilgiye sahip olabileceğini kanıtladılar.

Yerel gazete China Daily, bunun sağlık ve tüketici elektroniği de dahil olmak üzere birçok endüstride ülkenin AI entegrasyonu için daha fazla baskı yapmasının bir parçası olduğunu belirtti. Çin, halihazırda küresel AI safhasında, 2030 yılına kadar AI gelişiminde öncü olmaya nihai bir gayretle Amerika’yı geride bırakarak, Amerika Birleşik Devletleri’ni aşarak önde gelen bir rakiptir. Ülke, AI’nın uluslararası platform için yeni bir savaş alanı olduğu gerçeğinin altını çizerek kararlıdır. bu dünya çapındaki AI yarışında ABD’yi Çin’in arkasına koyabilir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here