Termometrelerin 43 dereceyi gördüğü Gaziantep’te sıcaktan bunalan vatandaş, kente deniz yapılmasını istedi

0
Termometrelerin 43 dereceyi gördüğü Gaziantep'te sıcaktan bunalan vatandaş, kente deniz yapılmasını istedi
Termometrelerin 43 dereceyi gördüğü Gaziantep'te sıcaktan bunalan vatandaş, kente deniz yapılmasını istedi

Gaziantep’te günlerdir etkili olan kavurucu sıcaklar temmuz ayının ilk günü 43 dereceyi gördü. Kentte sıcaktan bunalıp kendini parka atan genç bir vatandaş ise yetkililere seslenerek sıcaktan kavrulan Gaziantep’e deniz getirilmesini istedi.

Fransız basını, G.Saray’ın Youcef Belaili’ye teklif yaptığını yazdı
Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi tek şarta bağladı
Adana’da 18 yaşından küçük kızları fuhşa zorlayan çete çökertildi

Türkiye’nin bazı noktalarında yağışlı hava etkili olurken, Gaziantep’te, Temmuz aynın ilk günü termometreler 43 dereceyi gördü. Sıcak hava nedeniyle nefes almanın bile zorlaştığı kentte, vatandaşların bazıları alışveriş noktalarından yine vazgeçmedi. Bazı vatandaşlar ise serinlemek için kendilerini park ve bahçelere attı. Kentte yaşayan genç bir vatandaşın deniz isteği ise dikkat çekti.

“BU KENTE BİR DENİZ YAPIN YÜZELİM”

Günlerdir kentteki sıcaklıklar nedeniyle bunaldıklarını ve koronavirüs salgını nedeniyle şehir dışına gitmeyi tercih etmediklerini söyleyen Vehbi Özel isimli genç vatandaş, “Şuan çok sıcak. Hava bizi bunaltıyor. Gaziantep’te her şeyimiz var ama deniz yok. Deniz olmadığı için de serinlemek için parka geldik. Belediye yetkilerine sesleniyorum. Bu kente bir deniz yapın yüzelim. Siz de rahatlayın biz de rahatlayalım” dedi.

TERMOMETRELER 44 DERECEYİ GÖRDÜ

Bir başka vatandaş ise, “Günlerdir sıcaktan bunalıyoruz. Bugün de Gaziantep’te termometreler 43-44 dereceyi gördü. Serinlemek için parka geldik ama fayda etmiyor. Herkes şimdi parklara koşuyor ama yetkililerin buralarda da virüse karşı önlem alması lazım” diye konuşurken, genç bir vatandaş ise sıcaktan etkilenen köpeğini serinlemesi için parka getirdiğini vurguladı.

Öte yandan, kentteki parklarda bulunan süs havuzları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da havuzlara giren çocuklarda yaşanan elektrik çarpma vakalarının önüne geçmek için boş bırakıldı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here