Telefona PC’den cevap verin

0
Telefona PC'den cevap verin
Telefona PC'den cevap verin

Microsoft’un 2020’nin ilk yarısında yayınlamayı planladığı güncellemenin ön izleme sürümü, Insider’lar için “fast ring” üzerinden indirmeye sunuldu. Yeni sürüm, Your Phone uygulamasında büyük geliştirmeler yapıyor ve telefonlara PC üzerinden cevap vermenize olanak tanıyor.

Windows 10 için imza kampanyası

Yapı 18999’da bulunan yenilenmiş Your Phone uygulamasına eklenen “Calls” işlevi, telefonunuz çaldığında PC’den cevap vermenize, çağrıyı reddetmenize, önceden belirlenmiş bir mesajla cevap vermenize veya sesli mesaja yönlendirmenize izin veriyor. Uygulama içerisindeki çeviriciyi kullanarak veya kişi listesinde başkalarını aramanız da mümkün. Dahası Your Phone ile çağrıları PC’den telefona veya tersi yönde aktarabiliyorsunuz.

Çağrılar, doğal olarak PC’nizin hoparlörünü kullanıyor. Karşı tarafın sizi duyması için elbette bir mikrofona ihtiyacınız var.

Gizliliğe dikkat edenlerin hoşuna gitmeyecek olsa da Microsoft, uygulamanın son çağrıların bir listesini tuttuğunu belirtiyor.

Microsoft, uygulamanın 19H1 (Mayıs 2019 güncellemesi) ve daha yeni yapılara kademeli olarak dağıtılacağını söylüyor. Uygulamayı kullanabilmek için Android 7.0 ve sonrasını kullanmanız, PC’nizin bir Bluetooth bağlantısına sahip olması gerekiyor.

Önceki HaberPUBG Europe League Şampiyonu Belli Oldu Sonraki HaberTürkiye’nin Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi Başlıyor

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here