Tebessüm İle İlgili Kompozisyon.

0

Gülümsemek, etmek insana ne kaybettirir?
İnsan sadece kendi mutlu olmak için mi gülümser, karşısındakini mutlu etmek için hiç çabalamaz mı? Gülümsemek çok değerli kıymetini bilmek lazım. Bizim birine tebessüm etmemiz gibi birininde bize tebessüm etmesi tarifsizdir.

Bu konu üzerine anlatmak istediğim yaşanmış bir hikaye var :” Her zaman yalnız kalmış, her zaman mutsuz olan, bir adam varmış. Bu adam artık hayatta kendisini işe yaramaz, boşa yaşayan bir olarak görmeye başlamış ve bir gün kendisi için çok bir karar vermiş. Adamın hayattan bir beklentisi varmış. Fakat adam intihar etmeye karar vermiş ve bir intahar notu yazıp ceketinin cebine koymuş. Koyulmuş yola, evinden kilometrelerce uzak olan köprüye yürüyerek gidecekmiş . Uzun bir süre yürüdükten sonra köprünün başına gelmiş her ne kadar ölümden korksada vazgeçmemiş kararından ve kendini atmış köprüden. Adam olay yerinde hayatını kaybetmiş. Olay yeri inceleme polisleri adamın üzerini ararken ise bir not bulmuşlar “Biri bana gülümserse intihar etmeyeceğim”. ”

Bir tebessüm bile ne kadar önemli değil mi.
Gülümsemekten kaçınmayın, bilemezsiniz bir tebessüm bazen bir günü bazen bir ömrü kurtarır.

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here