Taylor Lautner Kimdir?

0

Taylor Lautner, 11 Şubat 1992 yılında ABD-Michigan’da sivil havacılık pilotu baba ve yazılımcı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarının çoğunu Michigan’da geçirmiştir. Anne tarafı kızılderililere dayanmaktadır. Taylor Lautner ve kız kardeşi, Roma Katoliği Mezhebine göre yetiştirilmişlerdir. Daha 6 yaşında iken kareteye başlamış ve “Power Rangers” isimli dizide görev almıştır. Rol aldığı ilk film ise T.V. için çekilmiş olan 2001 yapımı “Shadow Fury” olmuştur.

 

 

 

 

 

Lautner, 10 yaşında iken ailesi ile birlikte Los Angeles’e yerleşmiş, My Wife and Kids, Summerland, The Bernie Mac Show isimli tv dizilerinde yer almıştır.

 

 

 

 

Daha 11 yaşında iken “NAKAS’s Black Belt Open Form’s” da dünyanın bir numarası olmayı başarmıştır. 12 yaşında iken ise, siyah kemeriyle 3 kez ‘Junior World Championsships’ e katılmıştır.

 

 

 

Oyunculuktaki ilk yıllarını T.V. filmlerinde aldığı ufak rollerle geçirmiş ardınan büyük çıkışını ‘ Cheaper By the Dozen 2’ isimli filmi ile yapmıştır.
Taylor ilk başrol oyunluğunu 2005 yılında vizyona giren The Adventures of Sharkboy and Lovegirl in 3-D filmiyle yapmıştır. Bu filmin yönetmeni Kill Bill, Desperado gibi başarılı yapımlara imza atan Robert Rodriguez’dir.

 

 

 

 

Bu yıl içerisinde, Whats New Scooby Doo, Danny Phantom animasyon filmlerinde seslendirme yapmıştır.

 

Bu genç ve yakışıklı oyuncunun Hollywood yıldızları arasına girmesi ise The Twilight Saga( Alacakaranlık Efsanesi) filmiyle olmuştur. Filmde hayat verdiği Jacop Black karakteri ile hem Hollywood da bulunan kızların hemde Türkiye’de bulunan kızlarım aklını ve kalbini feth etmiştir. Serinin ilk filminde aldığı ufak rolle dikkat çekemese de ikinci seri için 12 kilo almış ve kaslı bir vücut için çalışmıştır.

 

 

Taylor Lautner 2010 yılında oynadığı Valentine’s Day adlı romantik komedi türündeki film de rol arkadaşı Taylor Swift ile öpüştüğü sahneler sonunda MTV Sinema Ödülleri’nde En İyi Öpüşmeye aday gösterilmiştir.

 

 

 

 

Bu film sonrasında ikilinin adı aşk dedikodularıyla anılmış ve bu haberler kendileri tarafından doğrulanmıştır. Fakat ilişkileri uzun sürmemiştir. Lautner daha sonra 2013-2015 yılları arasında Tracers filminde ki rol arkadaşı Maria Avgeropoulos ile sevgili olmuştur. 2016 yılından bu yana ise Billie Lord ile ilişkisi devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

DİĞER AYRINTILAR;

Bradd Pit, Tom Cruise, Matt Damon hayranı olan Lautner, 18 yaş altı oyuncular arasında en çok kazanan Hollywood yıldızı olmuştur. 2010 yılında ise People’s Dergisi tarafından en mükemmel 4. Vücut olarak seçilmiştir.

 

 

 

 

TAYLOR LAUTNER HAKKINDA BİLİNMEYENLER:

* Hamburger ve patates kozartması en sevdiği yemektir.
* Tam ismi Taylor Daniel Lautner’dir.
* Kova burcudur.
* The Dark Knight be Iron Man en sevdiği fimlerdir.
* Blac Eyed Peas en sevdiği müzik grubudur.
* Kendinizi nasıl tanımlarsınız? Sorusuna “ Umutsuz romantik” cevabını verir.
* Spor kanallarını ve boş zamanlarında futbol oynamayı sever.
* Kız arkadaşlarıyla buluşmalarında genellikle pizza yer.

 

 

TAYLOR LAUTNER TV ŞOVLARI: 

* 2002- The Bernie Mac Show- Sezon 2
* 2004- Summerland -Sezon 1
* 2004- My Wife and Kids – Sezon 5
* 2004- Danny Phantom
* 2005- What’s New Scooby Doo?- Sezon 3
* 2005- Duck Dodgers – Sezon 3
* 2005- Love
* 2008-My Own Worst Enemy
• 2012- Cuckoo
• 2015-2016- Scream Queens

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here