Tarihte Bugün:BBC Türkçe Yayın Hayatına Başladı

0
15

BBC,Birleşik Krallık’da devletin fonlaması altında hizmet veren bir kuruluştur.Günümüzde ki en önemli medya kuruluşlarından olan BBC’nin Dünya Servisi ayağı 32 dilde yayın yapıp 180 milyon izleyiciye hitap ediyor. BBC’nin İngilizce internet sitesi dünya da en fazla okunan haber sitelerinden biridir.
bbc türkçe ile ilgili görsel sonucuBBC Türkçe
Dünya’da büyük sükse yapan bu medya kuruluşu Türkiye’de ki ayağını 20 kasım 1939 tarihinde kurdu.BBC Türkçe 32 dilde yayın yapan BBC İnternational’ın bir parçası.Ana binası Londra’da bulunan BBC Türkçe servisi,Türkiye ve dünyada olan gelişmeleri izleyicisi,okuyucusu ve dinleyicisine ulaştırıyor.
BBC Türkçe Radyo Yayınları
20 Kasım 1939’da yayın hayatına başlayan BBC Türkçe Radyo Yayınları 2011 de BBC’nin bütçe kesintisine uğraması sebebiyle kapatılmıştır.72 Yıllık yayın hayatında yayınları haber ve güncel olaylar ağırlıklıydı.Kısa kısa haberlerden bahsedilerek başlayan yayınlar daha sonra ayrıntılarıyla bahsedilerek işlenirdi.
BBC Türkçe İnternet Sitesi
Hala yayında olan BBC Türkçe İnternet Sitesi haber ve makalelerin yanı sıra fotoğraf,ses ve video görüntülerini de izleyicilerine sunmaktadır.

Cihan Akhan
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here