Surface Go Tanıtıldı!

0
Surface Go tanıtıldı!
Surface Go tanıtıldı!

Microsoft, yeni Surface serisinin en uygun maliyetli abonesi Surface Go‘yu tanıttı. Taşınabilirliğe odaklanan makine, yalnızca 520 gram ağırlığında ve bu özelliğiyle Apple‘ın ucuz iPad’lerine rakip olmayı kastettiği açık.

Sadece 8,3 mm kalınlığa sahip olan Surface Go, hedefine daha çok öğrencileri alıyor gibi görünüyor. Intel Pentium Gold 4415Y işlemciyle gelen tablet, 4GB RAM – 64GB depolama veya 8GB RAM – 256GB depolama yapılandırmasıyla sunuluyor. Bu modellerin maliyetleri, sırasıyla 399 dolar ve 549 dolar olarak söylendi. Surface Go’nun ekranı Microsoft’un 99 dolarlık, 4.096 tazyik seviyeli Surface Pen kalemini destekliyor. Değişik Surface aygıtları gibi 3:2 ekran oranı sunan makine, 1.800 x 1.200 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

USB-C 3.1 portuyla gelen makine, şarj ve istasyon irtibatı için Microsoft’un özel Surface Connector‘ünü kullanıyor. Şarj harekâtını USB-C portu üzerinden de yapabiliyor veya bu porta harici aksesuarlar bağlayabiliyorsunuz. Microsoft’a göre Surface Go, Windows 10 S ve Pentium Gold operasyoncusu sayesinde 9 saate kadar batarya ömrü sunuyor. İsteyenler fiyatsız olarak Windows 10’a yükseltebiliyor ancak bu muhtemelen batarya ömrünü eksiltecektir. Surface Go, ilk olarak 2 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletlerinde piyasaya sürülecek.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here