Süper Kahraman ”Arı Sütü”

1

ARI SÜTÜ NEDİR ?
Şöyle mükellef bir sofra düşünün. Üzerinde yok yok. Sadece sofraya bakmanızla, düşünmenizle bile ağzınız sulanıyor. Böyle sofraların zenginliğini anlatmak için ‘bir kuş sütü eksik’ ifadesini sıkça kullanırız. Bence acilen ‘arı sütü’ şeklinde kullanılmaya başlanması gerek. Çünkü dünya üzerinde hiçbir yiyecek yok ki besin değeri arı sütü kadar yüksek olsun. Hatta arı sütü o kadar değerli ki arılarda bile sadece kraliçe arıyı beslemek için on ya da on beş günlük işçi arılar tarafından üretilir.

Arı sütü, işçi arıların yutak üstü bezlerinden salgılanır. Birbirinden güzel tonlarca çiçeğin çiçek poleni, bal özü ve bal arılarının enzimlerinden meydana gelen arı sütü, kraliçe arıların ağzının tadını bildiği konusunda yorumlar yapmamıza sebep oluyor. Ancak koyu bir kıvama sahip olup keskin bir kokuyu da bünyesinde barındırmasıyla beraber tadının da bir miktar ekşi olduğunu öğrendiğimizde kraliçe arının ağzının tadı yerine sağlığının kıymetini bildiği hakkındaki yorumlarımız daha ağır basıyor. Ömrü uzattığını da polenlerle beslenen bal arılarının kırk beş gün, arı sütüyle beslenen kraliçe arılarınsa altı yıl yaşamasından yola çıkarak söyleyebiliriz.

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR ?
Zengin bir besin içeriğine sahip olduğundan özellikle küçük çocuklarda büyümede ve zihinsel gelişimde olumlu etkileri çok yüksektir. Nam-ı diğer doğal doping olarak bilinen arı sütü sporculara, ağır egzersizlerle ilgilenenlere fazlasıyla tavsiye edilir. Antioksidan olma özelliğiyle de kanser gibi hastalıklara karşı en büyük akyuvar destekçilerimizdendir. Üreme sisteminde de oldukça etkili olan arı sütü yumurta ve sperm kalitesinin artmasını sağlar.

ARI SÜTÜ NELERE TEDAVİ OLARAK KULLANILABİLİR?
Arı sütü damar tıkanıklıklarının açılmasından tutun unutkanlığa sebep olan Alzheimer hastalığına kadar, hazmı kolaylaştırmadan hipertansiyona kadar her türlü hastalığın tedavisinde kullanılması tavsiye ediliyor. Yani sizin anlayacağınız on parmağında on marifet. Faydaları saymakla bitmiyor. Antibakteriyal olup doğal bir antideprasandır. Uyku düzensizliğinizin ortadan kalkmasına da yardımcı olur. Yoğun bir hayatı olanların gündelik ağrılarına, derideki tahrişlere karşı da kullanılabilir.

Ergenlik döneminde sivilceleriyle başı dertte olan gençler, dikkat dikkat! İçerisinde barındırdığı biyotin , B vitamini, fosfor, sülfür ve diğer enzimlerle birlikte sivilcelerinizin çıkmasına sebep olan hormon düzensizliğini ortadan kaldırarak sivilcelerinizden kolayca kurtulmanızı sağlıyor. On parmağında on marifet olduğu yetmezmiş gibi kendisi bir süper kahraman da ayrıca.

Saçlarım dökülüyor diye üzülen beyler, bayanlar arı sütü sizi de devasız bırakmıyor ve şampuanınıza bir miktar arı sütü ekleyerek düzenli kullanmanız halinde saç dökülmelerini büyük oranda azaltıyor. Saçlarınızla mutlu yaşama devam etmeniz dileğiyle…

Tonlarca kimyasal barındıran cilt bakım kremleri ne kadar kimyasal kullansalar da arı sütü kadar cilde iyi bir bakım sağlayamıyorlar. Ağızdan alınması bile oldukça etkiliyken cilt bakım kremleri yerine kullanırsanız eğer cildiniz daha yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

ARI SÜTÜ NEREDEN BULUNABİLİR FİYATI NE KADARDIR ?
Bu kadar hastalığa deva olmakla beraber size faydası çok olan arı sütünün tüm zararı cebinize. Bin beş yüz miligramlık ampullerle ortalama yüz lira civarında pek çok internet sitesinde satışa sunulmaktadır.

Share

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here