Strese Ne İyi Gelir?

0

Strese ne iyi gelir? Mutluluk meyvesi diyebileceğimiz muzun faydaları saymakla bitmiyor. İşte günde bir tane mutlaka tüketmeniz gereken muzun faydaları!

SİNİR VE STRESİ AZALTIYOR! 

Mutluluk meyvesi diyebileceğimiz muz, strese karşı da iyi çözüm sunmaktadır.Kahvaltı günün en önemli öğünü olmasına rağmen yoğun iş günlerinde aceleden aç karına evden çıkmak yerine pratik olarak yiyebileceğiniz bir küçük boy muz sizin daha keyifli, stressiz ve sakin bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu meyve sinir yorgunluğunuzu ve stresinizi gün içerisinde azalacaktır.

Yaşam koşullarının ağırlaşması, ve hayatın kargaşasıyla birlikte kişilerde stres ne yazık ki artmaktadır. Strese karşı önlem alınmazsa kişinin hem ruh hem de fiziksel sağlığı bir süre sonra bozulmaya mahkum olacaktır. Peki strese ne iyi gelir? İşte burada devreye öyle bir meyve giriyor ki faydalarını saymakla bitiremiyoruz. İşte strese iyi gelen, mutluluk meyvesi de diyebileceğimiz, günde mutlaka bir tane tüketilmesi gereken muzun faydaları!

BENEKLİ MUZ TÜKETİN! 

Vitamin-mineral içeriği ile bilinen muzun vücuda sağladığı birçok yararı olduğunu belirten uzmanlar, kabukları benekli olan muzların tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

HER YAŞ GRUBU TARAFINDAN ÇOK SEVİLİYOR

Şekerli tadı, güzel aroması, kolay çiğnenebilir olması ve taşımadaki avantajı ile her yaş grubu tarafından çok sevilen muz ülkemizde de Anamur muzu olarak gönüllerimize taht kurmuştur.

KEMİKLERE İYİ GELİYOR 

Herkes tarafından yüksek potasyum içeriği, ishal gibi rahatsızlıklara iyi gelmesi, kemiklere desteği ve vitamin-mineral içeriği ile bilinen muzun vücudumuza sağladığı daha birçok yarar vardır.

TANSİYONU DÜŞÜRÜYOR 

Uzmanlar, sağlıklı potasyum deposu olan muzun tansiyonu düşürme, kalbi aritmilerden koruma, kas güçsüzlüğünü azaltma gibi faydalarının yanı sıra güçlü kemik yapısını da garanti ettiğini kaydettiğini söylüyor.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here