Soylu’nun talimatını verdiği 65 yaş üstü yasağının fikir babası Mansur Yavaş’mış

0
Soylu'nun talimatını verdiği 65 yaş üstü yasağının fikir babası Mansur Yavaş'mış
Soylu'nun talimatını verdiği 65 yaş üstü yasağının fikir babası Mansur Yavaş'mış

Türkiye’deki koronavirüs salgınına karşı verilen mücadelede en dikkat çeken yasaklardan biri de 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı oldu. Bu yasak fikrinin ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldiği ortaya çıktı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sözcü’den Nevşin Mengü’yle gündemdeki koronavirüs gelişmelerini değerlendirdi ve belediyelerin yaptığı çalışmalar hakkında konuştu.

“65 YAŞ ÜSTÜ YASAĞINI MANSUR YAVAŞ WHATSAPP’TAN YAZDI”

Aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı da olan Şahin, CHP’li belediye başkanlarıyla iletişim kurup kurmadığının sorulması üzerine şunları söyledi: “Şimdiye kadar birkaç kez görüştük. Belediye başkanları arasında oluşturulan ortak WhatsApp grubu var. Mesela gruba geçtiğimiz günlerde sayın Mansur Yavaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık.”

Mansur Yavaş'tan gelen 65 yaş üzerine sokağa çıkma yasağı uygulansın fikrini Bakan Soylu uygulamaya soktuAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here