Sosyal Medyanın Altın Çocuğu “Enes Batur”

0

Sosyal Medyanın Gücü Beyaz Perdeye Taşındı

Teknoloji çağının getirilerine alıştık sanmıştık ama yenisi çıkageldi. Şu iki yıldır gündemden düşmeyen Youtube da kanal açma işi dur durak bitmeden devam ediyor. İnsanlar farklı içerikler yeni konseptlerle karşılarına çıkıyor izleyicilerin. Şimdi size Youtube’da yaklaşık 6 milyon takipçisi olan çoğunuzun yakından tanıdığı birini anlatacağım. Karşınızda sosyal medyada çoğu zaman attığı diss videoları ile trendlerden düşmeyen ilk altın kelebekli Youtuber’ı Enes Batur.

 

 Yaklaşık olarak altı yıl önce başladığı youtube hayatına hız kesmeden devam eden Enes Batur 9 Nisan 1998 Ankara doğumlu. Aslında uzun adıyla “Enes Batur SUNGURTEKİN”.  Babası polis, annesi hemşiredir. Babasının ve annesinin tayini yüzünden Ankara’dan Erzurum’a oradan da Antalya’ya süren klasik memur çocuğu göçlerini yaşasa da Antalya’ya durulmaya karar vermiş olacaklar ki, halen Antalya’da ikamet etmektedirler. 

 

Aslında onu bu kadar bilindik yapan şey Youtube’da çektiği oyun videoları oldu. Abonelerine her gün video çekip sayfasına atan ve benim kuralım “azim çalışma ve mutluluk” diyerek diğer Youtuber’lara attığı diss videolarında da krallığına laf ettirmedi. Disslerinde geçen “Kalite dendiğinde beni arıyorlar, göreceksin piyasanın nirvanasını, sen yerinde dur karşında Enes Batur” sözleriyle de kendisini bir numara olarak nitelendirmiştir.

 

 

 Geri alınmış olsa bile sonuçta Altın Kelebek alan ilk youtuber. Başarısı takdire şayan. Şu anda Uluslararası Antalya Üniversitesin’de Bilgisayar Mühendisliği okuyor. Ortaokul ve lisede hep teşekkür belgesi almış. o zamanki şişman ve aşırı sivilceli haline “Filmlerde ölen ilk çocuktum.” diyor. 9 sınıfın yaz tatilinde PewdiePie videolarının Youtube’da görmesiyle hayatının değiştiğini  dile getirdi.

Şu zamana kadar Youtube’dan iyi paralar kazanmış olsa da lükse ve markaya önem vermeyen rahatına düşkün biri. Çok tutumlu olduğunu ve iyi para biriktirdiğini söyledi. Hayatta en nefret ettiği şey yalan söyleyen insanlar ve haksızlıkmış.

 

Gel gelelim filme. Film sosyal medyanın beyaz perdeye uzanan gücünü gösteriyor. Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi ? filmi Enes Batur’un filmi ve üstüne üslük o filmde oynaması büyük başarı.

19 ocakta vizyona giren filmin fragmanı için ;

Filmin konusu aslında Enes Batur’un hayat hikayesini anlatıyor.  Enes Batur, babasının 6 yaşında ona aldığı bilgisayara tüm dünyasını adar. Çocukluğundan beri sürekli dışlanan Batur’un artık tek bir hayali vardır youtuber olmak. Ailesi tarafından desteklenmeyen ve üniversite sınavı için zorlanan Enes’in tercihini filmde izleyebilirsiniz. Bol gişeli daha nice filmler olsun.

İyi seyirler.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here