Sonsuz Güneş Enerjisi

0
16

Bir enerji uzmanına göre, güneş enerjisinin çoğalması, fiyatları kW başına bir kuruşa kadar düşen ucuz ve verimli sonsuz enerjiye izin verecek.

 

Son 2016, güneş enerjisi, daha ucuz güneş panellerinden, evler ve arabalar için yenilikçi çatı kaplamalarına, güneş enerjisiyle çalışan yollara ve hatta bir adaya güç sağlamak için yeniden bir canlanma gördü. Öyle görünüyor ki, güneş enerjisinde yeni bir çağ girdik. Şey, burada bitmiyor. Fransız enerji şirketi Engie SA’nın araştırma, teknoloji ve yenilik şefi Thierry Lepercq’a göre, gelecek yıllarda güneş enerjisinin yükselişini görebiliriz.

Lepercq, Bloomberg ile yaptığı röportajda “yarı-sınırsız ve serbest enerjinin vaadi burada” dedi. Tartışmaları herhangi bir çevresel kaygı üzerine kurulu değildir. Aksine, fiyat perspektifini alır. Lepercq, “Güneş enerjisi, pil depolaması, elektrikli ve hidrojenli araçlar ve bağlı cihazlar ‘J’ eğrisi içindedir” dedi. Lepercq, “Hidrojen yüzde 100 yenilenebilir enerji sisteminde eksik bir bağ, ancak teknolojik tuğlalar zaten var”.

 

Lepercq, güneş enerjisindeki fiyatın muhtemelen mega-saatlik (kabaca 1 ¢ / kWh) 10 ABD doları altında olacağına inanıyor. yerler. Yenilenebilir enerjilerin yükselmesinin bir sonucu olarak, petrol fiyatlarının düşmesi bekleniyor. “Petrol talebi 2025 yılına kadar tırmanmaya devam etse bile, pazarlar taleplerde belirgin bir düşüş bekliyorsa, fiyatı da 10 $ ‘a düşebilir.” Lepercq, “Araba üreticileri 500 kilometreyi aşan elektrikli araçlar sunarken, şarj istasyonları kademeli olarak devreye giriyor ve benzinli ve dizel otomobilleri yasaklayan şehirler giderek yerini alacak” diye ekledi.

İnsanlar yenilenebilir enerji kaynaklarını çok pahalı gördükleri günler geride kaldı. Bunun yerine, ileride daha pahalı olabilecek geleneksel kömür temelli kaynaklardan uzaklaşıyoruz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here