Sonny John Moore Aslında Kim?

0

Skrillex Amerikalı Dj (Disk Jockey)

 Sonny John Moore, daha çok sahne adı Skrillex ile bilinen, Amerikan elektronik müzik prodüktörü ve eski bestecidir. Northeast-Los Angeles ve NorthernCalifornia’da büyümüştür.

Moore, Los Angeles’ın kuzey doğusunda yer alan Highland Park’ta doğmuştur. İki yaşındayken ailesiyle San Francisco sınırlarında bulunan Forest Hill’e taşınmıştır, ilk okulu da burada okumuştur. Sekiz-dokuz yaşlarındayken Mojave Desert’te bulunan bir yatılı okula geçiş yapmıştır, fakat sonrasında yeniden kuzey California’ya yerleşmiştir. On iki yaşındayken ailesi yeniden kuzey doğu Los Angeles’a taşınmıştır. Burada özel bir sanat akademisine başvurur. 2004’de kabul edilir fakat iki sene sonra on altı yaşındayken programı yarıda bırakmıştır.
Moore daha genç bir delikanlı iken Los Angeles’ta punk gruplarında görev almaya başlamış, sonrasında elektronik müzik kulüpleri “Silver Lake” ve “Echo Park”’ta Disk Jokeylik yapmıştır.

2004 yılında From First to Last grubundan “Matt Good” ile grubun çıkış albümünde gitar çalmak için görüşme yapmıştır. ABD, Georgia’da gitar eşliğinde müziğini “Derrick Thomas”, “Eric Dale”, ve “McHale Butler” isimli üç müzik yapımcısına dinletir. Haziran 2004 yılında ön vokalist olarak yer aldığı From First to Last grubunun ilk albümü, Dear Diary, My Teen Angst Has a Body CountEpitaph Records” plak şirketinden çıkmıştır. Grupla birlikte pek çok başarılı festivallerin olduğu “Vans Warped” ve “Dead by Dawn” da dahil turlar yapmıştır. Mart 2006’da yapımcı “Ross Robinson” ile çalıştıkları ikinci albümleri Heroine “Epitaph Records”’tan çıkmıştır. Albüm satışlarının başarısı yanı sıra bu albümle de pek çok konser turu yaparlar, ta ki Moore’un sesiyle ilgili bazı sorunlar çıkana kadar. Başarılı bir ses ameliyatından sonra, Moore grubuna kariyerini solo devam ettireceğini bildirmiştir. Grupla son performansını Orlando, “The House of Blues” turunda yapmıştır.
Moore, From First to Last grubundan ayrıldıktan sonra solo kariyeri için çalışmalara başlamıştır. Myspace’teki sayfasından üç demo şarkısını («Signal», «Equinox», ve «Glow Worm») yayınlamıştır. 7 Nisan 2007 tarihinde, arp sanatçısı “Carol Robbins” ile, Moore yerel bir sanat binasında birkaç yeni şarkısını söylediği gösteri sunmuştur.

Aylarca Myspace aracılığıyla pek çok demosunu yayınladıktan sonra, Moore, bir konser turu boyunca Team Sleep grubunda yer almıştır. Turda ayrıca Monster in the Machine ve Strata gruplarıyla da tanışmıştır. Turda her gösteride yaklaşık otuz adetle sınırlı «bebek mavisi zarf»larla paketlenmiş demo kayıtlarını dağıtmıştır. Şubat 2008’de, “Alternative Press Magazine” dergisi Sonny Moore’un All Time Low, The Rocket Summer, The Matches, ve Forever the Sickest Kids gruplarıyla bir tura çıkacağını duyurmuştur. Houston’da başlayan, Texas ile Kuzey Amerika hattında devam edip Cleveland, Ohio’da biten turun biletleri yok satmıştır.

7 Nisan 2009 tarihinde, üç şarkı ve dört remixin yer aldığı EPsi Gypsyhook EP çıkmıştır. Ayrıca «Mora» isimli şarkısının  «海水»  adıyla Japonca versiyonunu da yapmıştır. EP sinin satışlarını gösterilerinde yapmıştır. Innerpartysystem , Paper Route ve Chiodos ile Avrupa turundayken “Bamboozle”’da 2 Mayıs’ta turun açılış performansını sergilemiştir. Nisan 2009 boyunca Sonny and the Blood Monkeys grubu ismiyle , “Chris Null” (elekto gitar), “Sean Friday” (bateri ve perküsyon) ve “Aaron Rothe” (keyboard, sentezör ve turntable) ile turnede performanslar sergilemiştir.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here