Sonbahar Makyajı 2018 Trendleri Nelerdir?

0
Sonbahar makyajı 2018 trendleri nelerdir?
Sonbahar makyajı 2018 trendleri nelerdir?

Sonbaharı yansıtan renkleri kullanarak yapacağınız makyajla trendi yakalayacaksınız! Elmaelma.com olarak sizler için sonbahar makyaj trendlerini derledik!

Ten renginize uygun olacak şekilde nude tonlarda tercih edeceğiniz bir ruj yaptığınız makyajın tamamlayıcısı olmaya birebir. Koyu tonlarda uygulayacağınız rujlar da uyguladığınız bu makyajın tamamalayıcısı niteliğinde. İnce dudaklara sahipseniz bunu kendinize sorun edinmeyin. Likit rujlar tam da ince dudaklı yapıya sahip kadınlarımızın kurtarıcısı nitelinde! Rujunuza uygun dudak kalemiyle çerçevelediğiniz dudağınızı mat likit rujunuzla taçlandırın. Dudağınızın normale göre ne kadar dolgun durduğuna inanamayacaksınız!

sonbahar-makyaji-icin-ruj-onerile-wRv8.

Temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez ki! Makyaj öncesinde cildinize uygun içeriklere sahip bir maskeyle bakım yapmanız ardından cildinizi durulamanız makyajınızı kusursuz göstermenin ilk adımıdır. Temizlenmiş cilde nemlendirici bir krem sürüp kısa bir süre dinlendirin. Ne kadar genç göründüğünüze siz de şaşıracaksınız!

sonbahar-makyaji-icin-temiz-bir-ci-Jzx0.

Bir sonraki işlem elbette ki cilde fondöten uygulaması yapmak. Cilt renginize uygun fondötenle gerek fırça gerekse sünger yardımıyla her yere eşit bir şekilde fondöteni dağıtmalısınız. Ellerinizle sürmeyi tavsiye etmiyoruz çünkü fondötenin her yere eşit dağılması son derece önemli! Eğer yoğun bir gün sizi bekliyorsa makyajın kalıcılığını arttırmanız adına fondöteni uygulamadan önce makyaj bazı kullanabilirsiniz.

sonbahar-makyaji-icin-fondoten-on-oF4G.

Kaşlar bir insanın yüzüne bakıldığında ilk dikkat çeken yerlerden biridir. Bu nedenle kaşlara vereceğimiz şekil çok önemlidir. Eğer kaşlarınızın seyrekliğinden şikayetçi iseniz üzülmeyin çünkü makyajla bu sorunu da halledebilirsiniz! Cildinizin yapısına göre kaş kiti veya kaş kalemi kullanmak size kalmış. Bizce ikisini de deneyin. Önemli olan kendinizi hangisiyle daha iyi hissettiğiniz!

sonbahar-makyaji-icin-kas-boyama-3TxP.

Kaşlar bittiğine göre yavaştan gözlere geçebilirsiniz. Adı üzerinde sonbahar makyajı uygulamalarını incelediğimiz için daha kahve, fındık kabuğu tonlarında makyaj uygulamaları yapmanızı tavsiye ediyoruz .Açık renk tonlarını göz kapağınızın iç kısımlarına, koyu renkleri ise göz kapağınıza doğru gölge yapmak için uygulayabilirsiniz.

sonbahar-makyaji-icin-goz-fari-o-pg7B.

Göz kalemi bir herkesin tercih ettiği bir ürün olmamakla beraber doğru uygulandığında gözlerinizi büyük gösterebildiği gibi yanlış uygulandığında kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir.  Fakat gözünüzün dış köşesinden iç köşesine doğru çektiğiniz kalem gözünüzü büyük gösterecek parmağınızla uyguladığınız göz kalemini biraz dağıtırsanız daha buğulu ve estetik bir görünüm elde edersiniz.

sonbahar-makyaji-icin-goz-kalemi-yYTa.

Göz makyajının tamamlayıcısı, olmazsa olmazı rimele geldi sıra. Kirpik yapınıza uygun (düz, kıvırcık, kısa, uzun, gür , seyrek) rimeli seçtikten sonra uygularken topaklanmış bir görünüm istemiyorsanız bitmiş bir rimel fırçasıyla tarayarak kirpiklerinizi ayırıp daha kalkık ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz!

sonbahar-makyaji-icin-rimel-oneri-kziu.

Sonbaharın makyaj trendleri arasında şeftali tonlarda ve sedefli yapıya sahip allıklar son derece revaçta. Allık fırçasıyla allığınızı tam yanaklarınızın ortasından saç diplerinize doğru doğru uygulamalısınız. Allığı en doğru şekilde uygulamak için; küçük, yumuşak bir fırça yardımıyla nazikçe elmacık kemiklerinize uygulamalısınız.

sonbahar-makyaji-icin-allik-oneri-hVH8.
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here