Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

0
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, yaklaşık 3 saat 15 dakika sürdü. Toplantı sonrasında Erdoğan açıklama yapıyor.

Son Dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeneği 1 ay daha uzatıldı
Rui Vitoria’nın menajeri: Victoria, Al Nasr’da mutlu olduğu için F.Bahçe’yi reddetti
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Çankırı’da maske takma zorunluluğu getirildi

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Toplantının ana gündemi küresel salgın ve etkileri oldu. Kazanımlarımızı korumalıyız. Tedbirden vazgeçmeyiz.

Bilindiği gibi sosyal koruma kalkanı adı altında 6 milyar liranın üzerine nakdi yardım yaptık. Bunun yanında kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği gibi başlıklarla 18 milyar liraya yakın bir kaynağı milletimizin huzuruna sunduk. Kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar için bu süreyi 1 ay daha uzatıyoruz. İş feshi sınırlaması ne nakdi ücret desteği de bir ay daha uzatılacaktır.

Salgından en çok etkilenen ülkelerden biri de Irak. Irak’a tıbbi malzeme yardımlarını yarın yola çıkarıyoruz.

Amacımız vaka sayısını da vefat sayısını da sıfır noktasına çekebilmektir. Ülkemizi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlıyız.

Halkımızdan tek isteğimiz kurallara uyarak bize destek olmasıdır. Gelişmiş ülkelerin en çaresiz kaldığı dönemde Türkiye yardıma muhtaç ülkelerin umudu haline geldi.

İçerideki ve dışarıdaki ortak kanaat Türkiye’nin salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyanın yıldız ülkelerinden biri olacağı yönündedir.

Sağlık alanındaki alt yapımızın ve GSS sistemimizin gücü tartışılmazdır. En zorlu şartlarda bile pek çok sektörde çarkları devam ettirmemiz üretim gücümüzü kanıtlamıştır.

Bu süreçte gösterdikleri duruşla Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’ye bir kez daha teşekkür ederiz.

Çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here