Skype 8.0’dan Önemli Yenilikler!

0
Skype 8.0'dan ehemmiyetli yenilikler!
Skype 8.0'dan ehemmiyetli yenilikler!

Microsoft, uzun vakittir iki koldan ilerleyen Skype‘ı tek bir yazılım haline getirmek için önemli bir adım atıyor. Skype’ın geliştirme işini Windows, macOS, Linux ve mobil platformlarda olası olduğunca bir araya getirmeye çalışan şirket, artık yeni işlevler ilave etmeye hazır.

Skype’ın banal versiyonu olarak öğrenilen Skype 7.0’ın yerini alan yeni Skype 8.0, HD video aramaları 1080p ve çağrı sırasında ekran paylaşımı, sohbetlerde @bahsetme yardımı, sohbet medya galerisi, 300MB‘a kadar dosya ve medya paylaşımı gibi yeniliklerle geliyor. Bu yaz ilave edilmesi tasarlanan işlevler arasında ise parolalı sesli aramalar, parolalı iletilşim ve çağrı kaydetme var.

Skype bugün aylık 300 milyon kullanıcıya sahip olsa da, bu kullanıcı tabanı artık pek genişlemiyor. Apple’ın FaceTime‘ı, Slack, Messenger ve WhatsApp gibi değişik uygulamalar, son seneler içinde Skype’ı ciddi şekilde zorladılar. Microsoft, Skype’a rekabet edebilmesi için geçen yıl bazı sosyal işlevler ilave etmişti.

Skype 7.0, Microsoft’un söylemesine göre 1 Eylül 2018’e kadar çalışmayı sürdürecek. Bu tarihten sonra yeni Skype’a geçmeniz gerekecek.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here